eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'de imza gerilimi tam gaz: Karşılıklı suçlamalar!

CHP'de imza gerilimi tam gaz: Karşılıklı suçlamalar!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Olağanüstü kurultay talebi sürecinde, doğru olmayan beyanlarla Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticilerini ve kurumsal kimliğini yıpratmanın, hiç kimseye faydası yoktur” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-07-2018 20:20 - Güncelleme: 28-07-2018 00:25

CHP'de kurultay tartışmaları genel merkez ile muhalifler arasında söz düellosuna döndü. Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün'ün kurultaya karşı oldukları belirtilen milletvekillerinin bildiriye imza atmadığı iddiasını yalanladı. Özkoç, iddiaları milletvekillerinin iradesine saygısızlık olarak niteledi.

Engin Özkoç, açıklamasında Yaşar Tüzün'ün iddialarının gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü. Tüzün'ün kurultaya karşı olduklarına dair kamuoyuna sunulan bildiride milletvekillerinin imzasının bulunmadığı yönündeki açıklamaların doğru olmadığını söyleyen Özkoç, "Olağanüstü kurultay istemediğini beyan eden CHP milletvekillerinin bildirisine yönelik, ‘129 milletvekilinin imzası yoktur’ açıklaması, doğru olmayan, kamuoyunu ve partililerimizi yanıltmaya yönelik bir ifadedir. Milletvekillerimizin iradesine yönelik büyük bir saygısızlıktır. Hiçbir milletvekilimiz bunu hak etmemektedir” ifadelerini kullandı.

BİZZAT BEYAN ALINDI

129 milletvekilinin bizzat destek beyanları alınarak açıklama yapıldığını ifade eden Özkoç, “Bildiride imzası bulunan milletvekillerimiz dışında, özel konumları gereği Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu ve Deniz Baykal ile irtibat kurulmamıştır. Ayrıca CHP Meclis grubunda yer alan diğer 12 milletvekili arkadaşımızın kamuoyuyla paylaştıkları görüşleri açık olduğu için kendileriyle de temasa geçilmemiştir. Olağanüstü kurultay talebi sürecinde, doğru olmayan beyanlarla Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticilerini ve kurumsal kimliğini yıpratmanın, hiç kimseye faydası yoktur” diye konuştu.

CHP'de deprem: Muhalifler imza sayısını açıkladı!

TÜZÜN NE DEMİŞTİ?

Delegelerin, bu saate kadar imzalarını verebileceğini ifade eden CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, "Bu süre tamamlandıktan sonra, 7 gün sonra tüzüğümüz gereği, hazır olan imzalar CHP Genel Merkezine teslim edilecektir. 'Toplanan imzalar pazartesi günü CHP Genel Merkezine verilecektir' diye kamuoyunda konuşmalar oluyor. Biz pazartesi gününe kadar yeterli sayı, daha fazla da sayıyı Genel Merkeze teslim etmek üzere hazırlıklarımızı başlattık, tamamlamak üzereyiz" demişti.

CHP'li 129 milletvekilinin dünkü ortak açıklamasına işaret eden Tüzün, bu açıklamada 129 milletvekilinin isminin yer aldığını, ancak hepsinin imzası olduğunu düşünmediğini belirtti. Tüzün, bildiri için hiç aranmayan arkadaşlarının olduğunu bildiğini, kendisi gibi hiç aranmayanların da olduğunu iddia etmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'de imza gerilimi tam gaz: Karşılıklı suçlamalar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Misafir 28 Temmuz 2018 10:38 Bu misafirde kimmiş. Chp bu işte. Edirneden 100 bin oy alırsın delegen 3 tane bitlisten 1000 oy alırsın delegen 5 tane. Korkmayın birilerini tek adam ve koltuk sevdası nedeniyle eleştiren kılıçdaroğlundaki koltuk ve tek adamlık sevdası emin olun kimsede yok. Siz halka insanlara chp söyle böyle diyerek kendinizi nasıl anlatırsanız anlatın bu millet sizin kumaşınızı çok iyi biliyor

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro