eposta yazdır zoom+ zoom-

Çavuşoğlu: Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler kopma noktasında...

Çavuşoğlu: Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler kopma noktasında...

Moskova'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin kopma noktasında olduğunu söyledi. Çavuşoğlu ABD ile normal bir diyalog için terör örgütüne silah yardımının kesilmesini şart koştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-03-2018 13:49 - Güncelleme: 13-03-2018 13:49

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'daki bir üniversitede verdiği demeçte, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin kopma noktasında olduğunu söyledi. Çavuşoğlu ayrıca, ABD'nin, Türkiye ile normal bir diyalog sürdürebilmesi için YPG'ye silah göndermeyi bırakması gerektiğini ifade etti.

SÜREKLİ YALAN SÖYLÜYOR: "Türk halkı ABD'ye çok olumsuz bakıyor. Zira sözlerini tutmuyor ve sürekli yalan söylüyorlar" diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler kopma noktasında bulunmakta. İlişkilerin tamamen kopmaması için şubat ayında bazı çalışma grupları kuruldu. Onlara bir şart koştuk: 'Eğer sözlerinizi yine tutmazsanız biz de sabırlı davranmayı bırakacağız' dedik."

BU İLİŞKİYİ SÜRDÜRMENİN NE ANLAMI VAR?: "Böyle bir ilişkiyi sürdürmemizin ne anlamı var?" diye soran Çavuşoğlu ayrıca şunları da ekledi: "ABD, bildiğiniz gibi, son dönemde terörist örgüt YPG'ye sürekli olarak silah teslimatı yapıyor. Daha sonra bu silahlarda bizim yerleşim yerlerimize ateş açıyorlar."

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan kritik Menbiç tarihi!

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çavuşoğlu: Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler kopma noktasında... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Cevat 15 Mart 2018 09:58 ABD TÜRKİYE'Yİ terör örgütü PKK-PYD ile tehdit ediyor.. TÜRKİYE CUMHURİYETİ devleti, ABD PKK-PYD ittifakının her hamlesine karşı doğrudan SALDIRMAK DEF ETMEK MECBURİYETİNDEDİR.. AFRİN DE YAPILAN BUDUR. Bunu yapmazsak, yaz aylarında sınırlarımızı içine HAİN ALÇAK ABD PKK-PYD İttifakı SALDIRACAKTIR.. NOKTA.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro