eposta yazdır zoom+ zoom-

Bu kamyonun Rakka'da ne işi var? Belediyeden jet açıklama

Bu kamyonun Rakka'da ne işi var? Belediyeden jet açıklama

DEAŞ’den kurtarılan Suriye'nin Rakka kentinde Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu iddia edilen bir kamyonun fotoğrafları sosyal medyada yayılınca ortalık karıştı. Belediyeden açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2017 15:07 - Güncelleme: 14-11-2017 15:07

Sosyal medyada bugün üzerinde "Konya Belediyesi ve Resmi Hizmete Mahsustur" yazılı bir kamyon fotoğrafı yayıldı. Kamyonun görüntülerinin terör örgütü DEAŞ'tan alınan Suriye'nin Rakka kentinde çekildiği iddia edildi. Konya Belediyesi bu iddialar üzerine jet hızıyla açıklama yaptı. Fotoğraftaki logonun belediyeye ait olmadığı belirtildi.

Sosyal medyada büyük tepki çeken fotoğrafta eski bir kamyonunun üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin logosu görülürken belediyenin resmi internet sitesinden konu ile ilgili açıklama yapıldı:

İDDİALAR ASILSIZDIR

"Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında belediyemize ait olduğu iddia edilen hurda bir araçla ilgili tamamen gerçeğe aykırı haberler yayınlanmaktadır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklama yapılması uygun görülmüştür: Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır.

LOGO BİZİM DEĞİL

Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir.  Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bu kamyonun Rakka'da ne işi var? Belediyeden jet açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Vatandaş 16 Kasım 2017 09:50 KES KOPYALA YAPIŞTIR İŞİDİR O raya kamyon gönderen birileri herhalde tedbirini alır Bu kadar da ucuzcu olmayın lütfen

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro