eposta yazdır zoom+ zoom-

Binali Yıldırım'dan güçlü Meclis vurgusu

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da hemşehrileri ile buluştu. EKEV'in iftarında konuşan Yıldırım, Meclis'te güçlü bir yapının oluşmaması halinde yeni sorunlar yaşanabileceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-06-2018 23:32 - Güncelleme: 04-06-2018 00:20

Başbakan Binali Yıldırım, güçlü cumhurbaşkanı için güçlü bir Meclis yapısına sahip olunması gerektiğini söyledi. Meclis'te farklı bir tablo oluşması halinde yeniden bir takım sorunlar yaşanabileceğine dikkat çeken Yıldırım, yeni sistemle istikrarın güvence altına alınacağını kaydetti.

Binali Yıldırım, dün Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV) ve Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) tarafından tertip edilen geleneksel iftar programında konuştu. AK Parti'nin 16 yıllık iktidarı döneminde üst üste büyüyerek 5.8'lik bir büyüme oranını yakaladığını söyleyen Yıldırım, şöyle konuştu:

"AK Parti iktidarı döneminde 16 yılda Türkiye, 5.8 oranında üst üste büyüdü her yıl. Krizlere rağmen büyüdü. 1924'ten 2002'ye kadar ortalama büyüme 5.7! Şimdi sorabilirler yüzde 0,1 büyüme yapmışsınız, fark yapmışsınız bunun için mi övünüyorsunuz. Ben size hesabı söyleyeyim. 1924'ten bugüne kadar eğer Türkiye, AK Parti dönemi gibi 5.8 büyümüş olsaydı bugün geliri 2.6 kat daha fazla olacaktı. Başka deyişle 2.3 trilyon dolara ulaşacaktı, dünyanın 7'inci büyük ekonomisi olacaktı. Bunda neyi anlatmaya çalışıyorum. İstikrarı ve güveni anlatmaya çalışıyorum. 

"MİLLET SANDIKTA KARARINI VERECEK"

İşte yeni sistem güçlü iktidarı sürekli istikrarı garanti ediyor. Çünkü vesayetlerle dayatmalarla hükümetler kurulmuyor sandıkta inşallah 24 Haziran'da millet gidecek oyunu verecek sandıklar açılacak Türkiye'yi kim yönetecek o gün belli olacak. Ankara'da o seymen oyunlarına mecbur kalmayacaktır. İktidar sandıkta belli olacak, sandıktan sandığa millet kararını vermiş olacak.

"GÜÇLÜ MECLİS GÜÇLÜ HÜKÜMET"

Bu seçimlerde sadece cumhurbaşkanı önemli değil. Aynı zamanda Meclis'in de güçlü olması lazım. Eğer Meclis'de tablo farklı olursa yine sorun devam eder. O bakımdan ne diyoruz: Güçlü Meclis, güçlü hükümet güçlü Türkiye!"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Binali Yıldırım'dan güçlü Meclis vurgusu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • Vatandaş 04 Haziran 2018 09:04 Mecliste çoğunluk olmadan sistem çalışmıyor mu? Her seçimde meclis çoğunluğu olamaz ki. Ayrıca büyüme hesabı yanlış gibi geldi. %0.1 lik fark ile 2,6 kat değil 1,1 kat büyümüş olurduk.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro