eposta yazdır zoom+ zoom-

Binali Yıldırım çok sert çıktı! Bunlar zırvalıyor

Binali Yıldırım çok sert çıktı! Bunlar zırvalıyor

Türkiye'nin uyarılarına rağmen ABD terör örgütü PKK'ya destek vermeye devam ediyor. TBMM Başkanı Binali Yıldırım ABD'nin PKK'ya sağladığı desteğe çok sert çıktı. Yıldırım, "ABD, biz onlarla stratejik bir işbirliği yapmıyoruz, taktik bir işbirliği yapıyoruz diyor. Ne demek? Zırva" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-10-2018 10:51 - Güncelleme: 03-10-2018 10:51

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu, "Parçalanmış Bir Dünyada Barış ve Güvenliği Yeniden Düşünmek" temasıyla Swiss Hotel The Bosphorus'ta düzenlenen TRT World Forum'un açılışına katılarak konuşma yaptı.

Yıldırım ABD'nin PKK'ya destek vermesine sert tepki gösterdi.  ABD'nin PKK'ya sağladığı desteğe çok sert çıkan Yıldırım, "ABD, biz onlarla stratejik bir işbirliği yapmıyoruz, taktik bir işbirliği yapıyoruz diyor. Ne demek? Zırva" ifadelerini kullandı. İşte Yıldırım'ın açıklamaları.

35 bin masum insanı katleden bu örgüt, PKK, bugün de PYD/YPG adıyla ne yazık ki Suriye topraklarında faaliyetini sürdürüyor. Acı olan, onların bu faaliyetini sürdürebilmesi de dost bildiğimiz, NATO'da müttefik bildiğimiz Amerika'nın açık, aleni, doğrudan desteğiyle oluyor.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HİÇBİR ŞEKİLDE MAZUR GÖRÜLECEK YANI YOK: Binlerce tır silah, füze, her türlü mühimmat bu terör örgütüne aktarılıyor. Bu soruyu sorduğumuzda müttefikimiz ve dostumuz olan ülkenin verdiği cevap çok enteresan, 'Biz onlarla stratejik bir işbirliği yapmıyoruz, taktik bir işbirliği yapıyoruz'. Ne demek? Zırva. Terör örgütüyle iş birliğinin hiçbir şekilde mazur görülecek yanı yoktur."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Binali Yıldırım çok sert çıktı! Bunlar zırvalıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 03 Ekim 2018 11:38 Bizim memlekette bir söz vardır..."Sen sahan çal,sen sahan oyna!"Yani kendin çal,kendin oyna gibi.Ya da kendin pişir,kendin ye gibi...Yahu bu şeref yoksunu ABD nin karektersizliğini hala mı anlayamadık? Onlardan uzaklaşmadıkça,kendimize gerçek dostlar edinmedikçe biz bir yere gidemeyiz!

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro