eposta yazdır zoom+ zoom-

Bedelli askerlikte umutlandıran açıklama

Bedelli askerlik çıkıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşı çıktığı bedelli askerlik konusunda Başbakan Binali Yıldırım ilk kez konuştu. Yıldırım, bedelli askerliğe müspet baktığını söyledi. Yıldırım'ın bu açıklamasıyla binlerce genç bedelli askerlik konusunda umutlandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-04-2018 23:03 - Güncelleme: 28-04-2018 00:08

Bedelli askerlik için Başbakan Yıldırım'dan umutlandıran açıklama. Bedelli askerlik konusunun profesyonel askerliğe geçişte dikkate alınması gereken bir husus olduğunu söyleyen Yıldırım, bu nedenle bedelliye müspet baktığını ifade etti. 

Binali Yıldırım, İzmir'de dün CNN Türk, Habertürk, A Haber ve 24 TV'nin ortak yayınında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bedelli askerlik konusundaki soruya ise Yıldırım, profesyonel askerliğe geçiş açısından konunun ele alınabileceğini söyleyerek şöyle konuştu:

"Bedelli askerliğe bakış açımız müspet. Bir yandan terörle mücadele veriyoruz bir yandan bedelli bu istismar edilecek bir konu gibi görünüyor. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus. Benim düşüncem bu. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizi güçlendirme için kullanılması gerekir."

ERDOĞAN KARŞI ÇIKMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı 2 saat sürdü.

Seçimle ilgili sürecin değerlendirildiği toplantıda MKYK'nin bazı yetkilerini Seçim İşleri Başkanlığına devredildi. Toplantıda bedelli askerlik de gündeme geldi. Erdoğan, bedelli askerlik beklentilerine net cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlik konusundaki bir soruya "seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam" cevabını vermişti.

2014 YILINDA BEDELLİ ASKERLİK ÇIKMIŞTI

2014 yılında yapılan çalışmalar neticesinde bedelli askerlik çıkmış ve binlerce vatandaş bedelli askerlikten yararlanmıştı. Bedelli askerlik ile birlikte binlerce vatandaş, 18 bin Türk Lirası karşılığında askerlik görevini yapmış sayıldı.

Başbakan Yıldırım'dan Gül açıklaması

Yıldırım'dan darbe heveslilerine uyarı

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bedelli askerlikte umutlandıran açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • Misafir 29 Nisan 2018 12:55 asker ocağı bu milletin en değer verdiği göz bebeği bir kurumdur. askerlik bu milletin nazarında kutsaldır. askerlik yapmayana adam denmez, kız verilmez. var mı ötesi. bedelli saçmalığı ile bu milleti askerlikten ve bedelli yapanlar sayesinde bu gözde yapıdan soğutmaya ve uzaklaştırmaya çalışıyorlar. bedelli işi bu millete kumpastır. tezgahtır. bir daha adı bile anılmamak üzere devletin literatüründen çıkarılmalıdır. herkes paşa paşa askerliğini yapsın ekmeğini yediği ve mensubu olduğu vatanına bu kutsal namus borcunu ödesin. işte o kadar.

    CEVAP YAZ 2 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro