eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP'den şaşkına çevirecek çağrı! Erdoğan'a oy vermeyin

BBP'den şaşkına çevirecek çağrı! Erdoğan'a oy vermeyin

24 Haziran seçimlerine çok az bir süre kala Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) herkesi şaşkına çevirecek bir açıklama geldi. BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, 3 gün sonra gerçekleşecek seçimler öncesinde Erdoğan'a oy vermeyin çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-06-2018 16:09 - Güncelleme: 21-06-2018 16:09

AK Parti ve MHP ile birlikte Cumhur İttifakı'nda ismen olmasa da yer alan Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, 3 gün sonra gerçekleşecek seçimler öncesindeçok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Hakkı Öznur, 24 Haziran seçimleri öncesi Erdoğan'a oy vermeyin çağrısında bulundu. Öznur çağrısında "Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisine bağlı, dik duruşunu sürdüren, adalet ve demokrasiden yana olan Alperenler AKP ve Erdoğan’a oy vermez, vermeyecek de” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Öznur, “Aziz dava arkadaşlarım” diyerek başladığı çağrısında, Başkanlık seçimlerinde neden Erdoğan’a oy vermeyeceklerini tek tek açıkladı. Öznur, “Saray rejimine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.İşte Öznur’un çağrısından öne çıkanlar:

YAZICIOĞLU ÇİZGİSİ ADALET VE DEMOKRASİ ÇİZGİSİDİR: Adalet ve demokrasi düşmanı AKP/Saray rejimini savunan ve AKP/Saray rejiminin sözcüsü gibi açıklama yapan zihniyetin; hayatı boyunca demokrasiyi, adaleti, özgürlükleri savunmuş; askeri vesayete, vesayetçilere, militarizme, militer siyasete karşı çıkmış; darbelerle, diktalarla cuntalarla, diktatörlerle mücadele etmiş şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyaset çizgisiyle uzaktan yakından ilişkisi olamaz! Yazıcıoğlu çizgisi; hak, hukuk, adalet çizgisidir.

AK PARTİ VE MHP'NİN BULUNDUĞU CUMHUR İTTİFAKINA DESTEK VEREN BBP, 24 HAZİRAN'DA AK PARTİ LİSTELERİNDEN SEÇİME GİRECEK.

 

ERDOĞAN’A OY VERMEDİK, VERMEYECEĞİZ: 10 Ağustos 2014’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP Genel Başkanı Erdoğan’a Alperenler, oy vermedi. 24 Haziran seçimlerinde de yine oy vermeyeceğiz. Toplumu kutuplaştıran Erdoğan’a ve AKP’ye oy vermemek için yüzlerce haklı nedenimiz var. Alperenler vicdanlarının sesini dinleyecek ve parti devletine karşı oyunu adalet ve demokrasiden yana kullanacaktır. Alperenler zulmedenlere, zulüm düzenini savunanlara oy vermez, destek vermez.

“MEBUS” PAZARLIKLARINI TARİH YAZACAKTIR: AKP/Saray rejimi Büyük Birlik camiasının muhalif çizgisini, duruşunu, net tavrını çok iyi bilmesine rağmen; Alperen Hareketi üzerinde oyun oynamaya devam ediyor. Özellikle fitne ve fesat merkezlerinden biri olan Balgat’taki üstlerinde bir takım hesap adamları, çukurlar, ahlaksızlar üzerinden davamız ve hareketimiz üstünde yeni oyunlar hazırlamıştır. Balgat/Çukurambar’daki özel ofislerde, lüks pastanelerin gizemli odalarında kirli ve karanlık görüşmeler, mebus pazarlıkları yapılmış listeler belirlenmiştir. Bunların ne yaptıklarını, ne dümenler çevirdiklerini, ne alçaklıklara imza attıklarını Ülkücü camia, çok iyi bilmektedir.

SİYASETTE “AÇIĞI” OLANLAR “DİK” DURAMAZ: Siyasette her zaman açık, şeffaf ve ilkeli olacaksınız. Açığı ve diyet borcu olanlar, dik duruş ortaya koyamaz. İktidarla, güç odaklarıyla, çıkar çevreleriyle menfaat ilişkisine girenler; kirli ve karanlık ilişkileri olanlar çok kolay teslim alınırlar. Hemen saf ve çizgi değiştirirler. Şehit liderimiz Yazıcıoğlu çizgisine ve kutsal davamıza sadakat şerefimizdir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP'den şaşkına çevirecek çağrı! Erdoğan'a oy vermeyin haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR86 YORUM
  • Alperen Ali 22 Haziran 2018 20:54 Amerika ile işbirliği yapıp,üsleri açarak Irakta masum çocukların ve ırzına geçilen kadınların vebaline ortak mı olacağız.İsrail ile anlaşma yapıp Filistinde öldürülen masum çocukların, Mavi marmara davasını satarak 9 şehidin vebali ortak mı olacağız Ab ye girecez diyerek zinayı serbest etme,Eşcinsellere Ramazan gününde gösteri yapma hakkı verilmesi, domuzu kasaplık hayvan statüsüne sokma vebaline ortak mı olacağız. Eğer yukarda saydıklarımızın bir tanesini chp iktidarda olsa ve gerçekleşse idi inan senin gibi kardeşlerimizle birlikte en büyük tepkiyi gösterirdik ve chp bunları yapmaya cesaret bile edemezdi.

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro