eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP lideri Mustafa Destici'den şok iddia: Bu yürüyüşün sonlarına doğru...

BBP lideri Mustafa Destici'den şok iddia: Bu yürüyüşün sonlarına doğru...

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüyle ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-07-2017 13:04 - Güncelleme: 01-07-2017 13:04

Kılıçdaroğlu'na yürüyüşü sonlandırması çağrısında bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu yürüyüş burada bitmeyecek. Bu yürüyüşten sonra başka bir eylem olacak. Bu yürüyüşün sonlarına doğru başka grupların katılmasıyla belki de hiçbirimizin istemeyeceği olaylara da sahne olabilir." dedi.

Destici, Adıyaman'da bir çay bahçesinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de tüm alanlarda yapılan terörle mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

YPG KANTONLARINA OPERASYON YAPILMALI

Bölücü terör örgütü PKK'nın belinin kırıldığını vurgulayan Destici, "Sınırımızın öteki tarafı, Suriye'nin kuzeyinde PKK/PYD/YPG adında yapılanma içerisinde ve bölgeyi ABD başta olmak üzere Batılı güçlerin desteğiyle kontrol etmeye, orada kalıcı bir hale gelip, bir devletleşme gayesi içerisindedir. Tabii Türkiye'nin asla buna müsaade etmesi mümkün değildir." şeklinde konuştu.

ABD'nin bu konuda defalarca uyarıldığını dile getiren Destici, ''Terör örgütü PYD ve YPG'nin PKK'nın bir uzantısı olduğundan bahsedildi. DEAŞ neyse PYD'nin de bir terör örgütü olduğundan bahsedildi. 'Bunları desteklemekten vazgeçin' denildi. Ancak bugüne kadar yapılan tüm uyarılar dikkate alınmadı. Türkiye'nin bu saatten sonra bunu görmezden gelmesi mümkün değildir, askeri müdahale de dahil Afrin'den başlayarak PYD/YPG'nin sözde kantonlarının tamamına operasyonlar düzenlenmelidir. Fırat Kalkanı Harekatı benzeri harekatlar düzenlenerek mutlaka PKK, Suriye'nin kuzeyinden çıkarılmalıdır. Hiçbir yerde de varlığına müsaade edilmemelidir." diye konuştu. 

KERKÜK BİR TÜRKMEN ŞEHRİDİR, TÜRK YURDUDUR

Destici, benzer durumlarında Irak'ın kuzeyinde de yaşandığını belirterek, "Kerkük'ten aldığım bir bilgiyi buradan ilk kez dile getireceğim. Kerkük, şu anda bir DEAŞ işgaliyle karşı karşıya. DEAŞ'ın, Kerkük'e saldırmak için bir hazırlık içerisinde olduğu duyumlarını alıyoruz. Dolayısıyla bir tedbir alınmazsa Kerkük bir DEAŞ, IŞİD saldırısıyla karşı karşıya kalabilir." dedi.

Uluslararası güçleri, Irak merkezi hükümetini, başta Türkmenler olmak üzere tüm Müslümanları uyardığını ifade eden Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin bu konuda bilgisi vardır. Türkiye gerekli adımları atmıştır. Gerekli yerleri uyarmıştır. Dolayısıyla Kerkük, tedbir alınmazsa bir Musul sorunu, Musul'un uğradığı işgalle benzer bir saldırı girişimiyle karşı karşıya kalabilir. Bununla ilgili acil tedbirlerin alınması gerekiyor. Kerkük'ü sadece DEAŞ ın tehdit etmiyor. Kerkük'ü tehdit eden PKK'da var. Özelikle Talabani güçlerinin himayesinde Kerkük'e yerleşmeye başladılar. Bunun da acilen durdurulması lazım. Öbür taraftan Barzani ve Talabani'ye bağlı olan Kerkük peşmergesinin, Kerkük'teki vali başta olmak üzere orayı bir Kürtleştirme, peşmergeleştirme politikası var. Bizler bu politikayı doğru bulmuyoruz. Bize en son gelen bilgiye göre, bir fotoğrafta Kerkük'ü bir Türkmen şehri olmaktan çıkarıp, tamamen bir peşmerge şehri olarak göstermek için bir peşmerge heykeli dikiliyor. Buna hiçbirimiz sessiz kalamayız. Çünkü Kerkük, bir Türkmen şehridir, Türk yurdudur." 

BU YÜRÜYÜŞTEN SONRA BAŞKA BİR EYLEM OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşe değinen Destici, "Bizim ana muhalefet partisinden beklentimiz Meclisi çalıştırmasıdır, çözümü ve çareyi öncelikle Mecliste aramasıdır. Ana muhalefet partisi, Mecliste uyum yasaları sürecine katkı sağlasın. Bu yürüyüş, bizim ve toplumun çoğunluğuna göre bir adalet yürüyüşü olmaktan öte siyasi bir yürüyüştür. Bu yürüyüş burada bitmeyecek. Bu yürüyüşten sonra başka bir eylem olacak. Bu yürüyüşün sonlarına doğru başka grupların katılmasıyla belki de hiçbirimizin istemeyeceği olaylara da sahne olabilir." dedi.

Destici, Kılıçdaroğlu'nun artık Meclise dönmesi gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Daha önce 'hayır' cephesinde olan bazı siyasi partilerin ve grupların, bu yürüyüşe katılacağını ve katkı vereceğini söylemiştik. Şimdi o parti başkanlarını yürüyüşte gördük. Birkaç gün sonra o yürüyüşte PKK ve HDP olacak. HDP kim? PKK. HDP orada ise zaten PKK oradadır. Dolayısıyla PKK ile nereye kadar yürüyeceksiniz? Bunlara karşı hepimizin uyanık olması lazım. PKK'nın uzantılarına prim vermemek lazım. Kılıçdaroğlu, bugüne kadar sağduyu ile hareket etti. Kendisine yöneltilen sorulara sağduyu ile cevap verdi. Kılıçdaroğlu, artık bu yürüyüşün ucunun nereye varacağını görmesi gerekiyor. Türkiye'nin, birlik ve beraberliğine katkı sağlamak adına bu yürüyüşü sonlandırmaları gerekiyor. Mecliste temsil edilen partilerin hakkını arayacağı yer Meclistir, TBMM çatısı altıdır. Bu yürüyüşün ilerisinde olumsuz hadiseler olabileceği hissi var. Onun için Kılıçdaroğlu'na artık bu yürüyüşü bitirmesi ve Meclis çalışmalarına katılması beklentimizi ifade etmek istiyorum."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP lideri Mustafa Destici'den şok iddia: Bu yürüyüşün sonlarına doğru... haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR44 YORUM
  • kundemacı 03 Temmuz 2017 23:28 "YPG KANTONLARINA OPERASYON YAPILMALI" güzelde bu operasyonları El Bab dan sonra Menbiç söyleyip, Menbiç' in yanından geçmeyen, Barzaniyi "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye alkışlatan, Barzani, Salih Müslim ve PKK ile işbirliği yapan zihniyet mi yapacak. Sen en iyisi BBP genel başkanlığını bırak, bir danışmanlık al otur aşağı. Yaptığın uşaklık kadar maaş verirler.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesinde, Orta tahsilini Sivrihisar il&cced

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro