eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP lideri Destici'den olay açıklama: Takip ediliyorum!

BBP lideri Destici'den olay açıklama: Takip ediliyorum!

Büyük Birlik Partisi-BBP lideri Mustafa Destici'den olay açıklama: Takip ediliyorum. BBP yönetimi de dinleniyor!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-11-2014 12:45 - Güncelleme: 28-10-2015 20:06

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı , ‘MİT’in muhalefet partilerine operasyon yaptığı’ iddialarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BBP’nin de karıştırılmaya çalışıldığını ileri süren Destici, “Şu anda şahsen dinlendiğimi, takip edildiğimi biliyorum. Parti üst yönetimindeki tüm arkadaşlarımızın dinlendiğini biliyorum” ifadelerini kullandı.

BBP lideri Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mustafa Destici’ye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partilerine yönelik operasyonlar yapıldığına dair açıklamaları hatırlatıldı. Ardından, “Kılıçdaroğlu, MİT’in partilerine operasyon yaptığını açıkladı. Siz de tehlikede olduğunuzu düşünüyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Bunun üzerine, hükümetin seçimlerde iktidarını garanti altına almaya çalıştığını söyleyen Destici, hükümetin, muhalefet partilerini kontrol etmeye çalıştığını iddia etti.

Destici konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Muhalefet partileri içerisinde birtakım karışıklıklar çıkarmaya çalışıyor. Biz bunu hem yerel seçim sürecinde hem cumhurbaşkanlığı sürecinde net bir şekilde gördük. Yine birtakım eller partimizin içerisini karıştırmaya çalışıyor. Şu anda da şahsen dinlendiğimi, takip edildiğimi biliyorum. Sadece şahsımın değil partideki bütün arkadaşlarımızın dinlendiğini biliyorum. Her an, her fırsatta partimizin içinin karıştırılmaya çalışıldığını, bir huzursuzluk çıkarılmaya çalışıldığını ve ‘Büyük Birlik Partisi’nin 2015 seçimlerine güçlü girmesini nasıl engelleriz?’in derdine bazı çevreler düşmüş. Bunu da görüyoruz.”

Mustafa Destici’nin hedefinde çözüm süreci de vardı. Çözüm sürecine ilişkin şunları söyledi:

“Apo’ya ev hapsi dendiğinde ‘kesinlikle olmayacak’ deniliyordu. Şimdi yavaş yavaş gündeme getirilmeye başlandı. PKK olayı uluslararası boyuta taşınmaya çalışılıyor. Hükümet, ‘bu konu gündemimizde yok, kabul etmeyiz’ derken bir üçüncü göz meselesi geldi. İnşallah gözünüz çıkar. Bu meseleyi üçüncü göz numarasıyla yumuşatarak uluslararası bir konuma taşımak istiyorlar.”

ULUDERE OLAYINDA TSK’YA HAKSIZLIK YAPILDI

BBP liderine, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Uludere katliamına ilişkin görüşleri de soruldu. Destici, “Bu hadise aydınlatılmalıdır. Burada en çok üstüne gidilen kurum Türk Silahlı Kuvvetleri olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bu anlamda büyük bir haksızlık yapılmıştır. Halbuki TSK aldığı istihbarat neticesinde, emir neticesinde bunu gerçekleştirmiştir. Siyasi iradedir bunun sorumlusu. Hükümet aynı iktidarın devamı. Meclis Araştırma Komisyonu’ndan hangi sonuç çıktı? Bunu niye kamuoyu ile paylaşmıyorsunuz? Uludere hadisesi hükümetin tam tersine konuşulmasından rahatsız olur konuma geldiler. İlk Uludere’nin olduğu günlere dönelim bakalım. Gündeme taşıyan hükümetti, BDP idi, PKK idi. Şu anda HDP de bu işin arkasında değil. Çözüm ortakları bu işin arkasında değil. Çünkü Uludere hadisesi bölünme sürecinin mihenk taşı, başlangıç noktası” dedi.

Valilere OHAL yetkisi veren güvenlik paketiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Destici, bu paketin hükümetin milletten korktuğu için milleti sindirme adına hazırlandığını dile getirdi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN BBP lideri Destici'den olay açıklama: Takip ediliyorum! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • Hatıkay 27 Kasım 2014 21:19 Senin ya yaşın genç yada gözün kör. Bu kadar desteği olan hükümete başka hangi dönem bu kadar bel altı yapıldı.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro