eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP bombayı patlattı! AK Parti-MHP ittifakına mı katılıyor?

BBP bombayı patlattı! AK Parti-MHP ittifakına mı katılıyor?

Günün bomba açıklaması BBP lideri Destici'den geldi. AK Parti - MHP arasındaki 2019 Cumhurbaşkanlığı seçim ittifakına BBP de katılıyor. Mustafa Destici yaptığı açıklama ile açık ve net konuştu. Destici Saadet Partisi de davet etti. İşte siyaseti hareketlendiren açıklama;

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-01-2018 15:46 - Güncelleme: 10-01-2018 16:06

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP ve AK Parti'nin ittifak yapılanmasına BBP de katılıyor. Genel Başkanı Mustafa Destici 'bu birlikteliğin yanındayız' diyerek partisinin kararını ilan etti. Destici, Saadet Partisi'ni de ittifaka katılmaya davet etti.

BBP lidere Mustafa Destici ittifak açıklamalarını 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensuplarıyla buluşmasında yaptı. Destici "MHP ile AK Partimizin bu birlikteliğinden, iş birliğinden ve yakınlaşmasından en üst düzeyde memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. Buna da BBP bugüne kadar olduğu gibi bu birlikteliğin yanındadır ve bu birlikteliğe katkı sunmaya devam edecektir." dedi.

SAADET PARTİSİNİ DE DAVET EDİYORUZ

Destici, Türk siyasi hayatına bakıldığında, Türk milliyetçilerinin muhafazakarlarının ve maneviyatçılarının birlikteliğinin Türkiye ve Türk milleti adına önemli kazanımlarla sonuçlandığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"BBP olarak, Türk milliyetçilerinin, muhafazakarlar ile maneviyatçıların birlikteliğinden memnuniyet duyduğumuzu ve desteklediğimizi, bu iş birliğinin yanında olduğumuzu çok güçlü bir şekilde ifade ediyorum. Hatta bu birlikteliğe Saadet Partimiz'in de katılmasını da arzu ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde süreçte, bu birliktelikler, bu iş birlikleri daha müşahhas bir hale gelecek ve Türkiye'miz için de çok olumlu sonuçların doğmasına da sebep olacaktır. MHP ile AK Parti'nin bu birlikteliğinden, iş birliğinden ve yakınlaşmasından en üst düzeyde memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. Buna da BBP bugüne kadar olduğu gibi bu birlikteliğin yanındadır ve bu birlikteliğe katkı sunmaya devam edecektir."

BAŞTAN BERİ İTTİFAKIN DESTEKÇİSİYİZ

Seçim ittifakları konusuna da değinen Destici, bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile iki kez görüştüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Büyük Birlik Partisi olarak başından beri seçim ittifaklarının yasal hale getirilmesini ve partilerin gayri yasal bir şekilde ittifak yapmak zorunda bırakılmamalarını söyledik. Bunların önünün açılmasını ve azami müşteri olan partilerin seçimlerde iş birliği yapmasının ülkemiz ve milletimiz ve devletimiz için hayırlı olduğunu ifade ettik. Bu konuda BBP olarak gerekli adımları atacağımızı çok açık ve net bir şekilde dile getirdik."

ERDOĞAN ADAY OLURSA...

Başka bir basın mensubunun BBP'nin cumhurbaşkanı adayı olup olmadığıyla ilgili sorusu üzerine Destici, "Bizim şu anda tabii bir kanaatimiz var ama bu kanaatimizi kurullarımızı toplayıp, bir karara çevirmiş değiliz. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2019 seçimlerinde yeniden aday olacaklarını açıklarsa partimizin yetkili organlarını, istişare kurulları ve yan kuruluşlarını toplarız. Bizdeki bu kanaati bir karara bağlayarak kamuoyuyla paylaşırız." yanıtını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP bombayı patlattı! AK Parti-MHP ittifakına mı katılıyor? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR28 YORUM
  • Misafir 29 Ocak 2018 23:57 Arkadaşları Büyük Birlik Partisi bu ittifakta kesinlikle yer alacak sebebinin sorarsanız A haberi açık bakın nedense iki üç gündür Büyük Birlik Partisi'nin reklamları yapılıyor A Haber AK Parti'nin kanalı ve ak parti dışında hiçbir görüşü savunmaz bilmem anlatabildim mi

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro