eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Yıldırım vatandaşın imar barış kaydını yaptı

Başbakan Yıldırım vatandaşın imar barış kaydını yaptı

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de Menderes Belediyesi tarafından kurulan İmar Barışı Masası'nda iki vatandaşın imar barış kayıtlarını yapıp konu hakkında bilgi verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-06-2018 15:21 - Güncelleme: 22-06-2018 15:21

Seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de bulunan Başbakan Binali Yıldırım, önce Balçova Yaşam Parkı’nda kursiyer kadınlarla bir araya geldi, ardından Menderes ilçesinde MHP Menderes İlçe Seçim Bürosunu ziyaret etti. Başbakan Yıldırım’ın bir sonraki durağı ise Menderes Belediyesi oldu.

Belediye önünde vatandaşlar tarafından karşılanan Yıldırım’a, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ile AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de eşlik etti. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun makamını ziyaret eden Başbakan Yıldırım, ardından belediyede kurulan İmar Barışı Masası'na gelen iki vatandaşın başvurularını aldı.

"Af getirmiyor, barış getiriyor”
40 yaşındaki Adem Yeşilyayla ile 73 yaşındaki Cihangir Hançer’le sohbet eden Başbakan Yıldırım, İmar Barışı ile İzmir’deki tüm imarla ilgili sorunların çözüme kavuşacağını söyledi. 2017 yılında Menderes’te yaptığı evi için İmar Barışı'na başvurmaya gelen Adem Yaşilyayla ile sohbet eden Başbakan Yıldırım, “Nasıl yardımcı olabiliriz? İmar Barışı'nı duydunuz mu? Sizin için ne ifade ediyor?” diye sordu. Vatandaşın “Af getiriyor” cevabına karşılık, “Af getirmiyor, barış getiriyor” diyen Yıldırım, “Bundan sonra kimse senin binana kaçak muamelesi yapamayacak” dedi.

Yıldırım, daha sonra vatandaşa "Seçimler hakkında ne düşünüyorsun?" diye sordu, Yeşilyayla ise "Biz her zaman AK Parti’liyiz” yanıtını verdi.

"Aracılara tefecilere itibar etmeyin”
Menderes’teki ruhsatsız evi için belediyeye gelen 73 yaşındaki Cihangir Hançer’in de başvurusunu alan Başbakan Yıldırım, "En kısa sürede işlemler yapılacak. Kafan rahat olacak. Getirdiğimiz aftan herkes faydalansın diye belediyemiz elinden geleni yapıyor. Araya girmeye çalışan aracılara tefecilere itibar etmeyin. Bu iş bugüne kadar Türkiye’de ne kadar sıkıntılı sorunlu durum varsa hepsini bitiriyor. Yeni bir sayfa açılıyor. Ondan sonra sen sağ ben selamet. Daha sonra yeniden bina yapmak için müracaat edeceksin. İzmir’deki toplam binaların yüzde 60’ı imarsız ruhsatsız. Bütün binaların ada bazında kentsel dönüşüm için fırsat sağlıyor. Hepsi yeni baştan elden geçirilecek" diye konuştu.
Başbakan Yıldırım, Hacı Ramazan Büküşoğlu Camii'nde cuma namazını kılmak üzere belediyeden ayrıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : İHA

YORUM YAZIN Başbakan Yıldırım vatandaşın imar barış kaydını yaptı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 22 Haziran 2018 15:59 meclise girsinlerde nasıl girerlerse faketmez. ama iyi buluş olmuş .yeni seçim taktiği .erdoğan kesin bunuda kopyalar

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro