eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Yıldırım, eski bakanları topladı iki isim yine katılmadı

Başbakan Yıldırım, eski bakanları topladı iki isim yine katılmadı

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti kuruluşundan bu yana kurulan hükümetlerde görev alan bakanlarla buluştu. Bakan Yıldırım'ın davetine iki önemli ismin katılmaması dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-03-2017 12:47 - Güncelleme: 20-03-2017 12:47

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti hükümetleri döneminde bakanlık görevinde bulunmuş isimler ile kahvaltıda bir araya geldi.

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın parti genel merkezinde düzenlediği toplantıya, eski TBMM başkanlarından Cemil Çiçek, Bülent Arınç ve Mehmet Ali Şahin, eski başbakan yardımcılarından Beşir Atalay ve Yalçın Akdoğan, eski bakanlar Abdülkadir Aksu, Muammer Güler, Efkan Ala, Sadullah Ergin, Vecdi Gönül, Taner Yıldız, Hüseyin Çelik, Nimet Baş, Zafer Çağlayan, Mustafa Elitaş, Kürşat Tüzmen, Nihat Ergün, Ali Coşkun, Fatma Şahin, Selma Aliye Kavaf, Ayşenur İslam, Volkan Bozkır, Suat Kılıç, Atilla Koç, Erdoğan Bayraktar, Fatma Güldemet Sarı, İdris Güllüce, İmdat Sütlüoğlu, Mustafa Demir, Osman Pepe ve Faruk Nafiz Özak katıldı.

Toplantıda, AK Parti hükümetleri döneminde görev almış bakanlarla halk oylaması çalışmaları masaya yatırıldı.

GÜL İLE DAVUTOĞLU YİNE YOK

Öte yandan toplantıya davet edilmesine rağmen Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu katılmadı. Gül ve Davutoğlu, Ak Parti'nin referandum" target="_blank">referandum startını verdiği Arena'da düzenlenen toplantıya da katılmamıştı. Ak Parti'nin referandum kampanyası toplantısına katılmayan Gül ve Davutoğlu gerekçe olarak yurtdışında olduklarını belirtmişlerdi.

Toplantı sonrası basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, çok faydalı geçtiğini belirttiği toplantıda eski çalışma arkadaşlarıyla halk oylaması konusunda bilgi alışverişi yaptıklarını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan Yıldırım, eski bakanları topladı iki isim yine katılmadı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR30 YORUM
  • İlahi Adalet 20 Mart 2017 21:48 2019 Başkanlık seçim sonuçları;Abdullah Gül0/056;Recep Tayyip Erdoğan 0/044...

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Abdullah Gül
ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Abdullah Gül kaç yaşında aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir? 11. Cumhurbaşkaın Abdullah Gül'ün siyasi hayatı ve ailesine dair biyografisi şöyle; Abdullah Gül 29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. &Ou

DEVAMI » Ahmet Davutoğlu
AHMET DAVUTOĞLU KİMDİR?

26 Şubat 1959’da Konya’da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi b&oum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro