eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan Ahmet Davutoğlu istifasını sundu

Başbakan Ahmet Davutoğlu istifasını sundu

ANKARA'da düzenlenen AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nde Binali Yıldırım AK Parti Genel Başkanı seçildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, kongre sonrası akşam saatlerinde Beştepe'ye çıkarak istifasını sundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-05-2016 17:38 - Güncelleme: 23-05-2016 00:21

Başbakan ’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a istifasını sundu. Ak Parti Genel Başkanı Seçilen Binali Yıldırım’ın ise dün akşam saat 19.00’da Beştepe’ye giderek hükümeti kurma görevini Erdoğan'dan aldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşam saat 18.00'de gerçekleştirdiği kabulde, Başbakan Ahmet Davutoğlu istifasını sundu.

İstifası kabul edilecek olan Davutoğlu ve kabinesi, yeni hükümet kurulana kadar göreve devam edecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Davutoğlu'nun istifasını sunmasının ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Açıklamada "Cumhurbaşkanımız Başbakan Davutoğlu tarafından sunulan Bakanlar Kurulu'nun istifasını kabul etmiştir" denildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan Ahmet Davutoğlu istifasını sundu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • RAFET AKSARI 23 Mayıs 2016 12:02 Davutoğluna çok büyük haksızlık yapıldı. Kişisel egolardan dolayı yapıldı ve yapılacak en son kişiydi. Ülke uzun zamandır hasretini çektiği bir Başbakan profili ile tanıştı fakat kısa sürdü. Aldığı eğitim terbiye ve ahlak Başbakanlık koltuğuna çok yakışmıştı. Ülke için tabiri caizse biçilmiş bir kaftandı.İsterdim 21 ay değil de iki dönem Başbakanlık yapsın, yetkilerine müdahale olmasın. Ama onun prof. oluşu, halkla kısa zamanda kucaklaşması, birilerini gölgede kalma korkusu sardı. Halbuki ki, şahsiyet hiç fevri, bencil, ben en yukarıda olayım ihtirası yoktu. Bundan sonraki hayatında sağlık esenlikler dilerim.

    CEVAP YAZ 2 3
KİMDİR ?
Ahmet Davutoğlu
AHMET DAVUTOĞLU KİMDİR?

26 Şubat 1959’da Konya’da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi b&oum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro