eposta yazdır zoom+ zoom-

Baş dönmesi diye hastaneye gitti kalbi delik çıktı!

Baş dönmesi diye hastaneye gitti kalbi delik çıktı!

MERSİN'de 47 yaşındaki Ülkü Doğan, baş dönmesi sebebiyle gittiği hastanede kalbinin delik olduğunu öğrenince şok oldu. Doktorlar, ailesinde de daha önce aynı rahatsızlığın bulunduğunu öğrendiği Doğan'ı ameliyata aldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-10-2018 04:30 - Güncelleme: 12-10-2018 04:30

Doğan, son zamanlarda baş dönmesi şikayeti artınca ilçedeki hastaneye başvurdu. Dahiliye polikliniğinde muayene olan Doğan, buradaki kontrollerin ardından Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Hastanenin kardiyoloji bölümünde muayene edilen Doğan'ın kalbinde delik olduğu belirlendi. Ameliyatı yapılan Doğan'ın kalbindeki rahatsızlık giderildi.

Doğan, yaptığı açıklamada, ailesinde de kalp rahatsızlığı olduğunu anlatarak, "Ailemizde ilk kez benim kalbimde delik çıktı. Bu yaşımda kalbimin delik olduğunu öğrendim. Sağolsun ameliyatla beni sağlığıma kavuşturdular." dedi.

"Delik çok genişlemişti"
Ameliyatı gerçekleştiren Doktor Mehmet Erin Tüysüz, Doğan'ın doğumsal bir kalp hastalığı olduğunu, göğüs kemiğini kırmadan kapalı olarak ameliyatı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Hastanın kalbindeki delik çok genişlemişti. Cerrahi olarak kapatılmasının daha uygun olduğunu düşündük ve göğüs altından girerek ameliyatla deliği kapattık." diye konuştu. 

Tüysüz, deliğin kapatılmaması durumunda ilerleyen yıllarda kalp yetmezliği problemlerinin ortaya çıkabileceğini sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Baş dönmesi diye hastaneye gitti kalbi delik çıktı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 12 Ekim 2018 05:01 Doğru mu?............ İnanalım mı ?.. Türkiye'de Yargı Bağımsızdır!... Siyasetçilerin talimatı ile hareket etmez!...At Pazarlığı yapmaz!.......

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro