eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Kurum'dan sel felaketiyle ilgili yeni açıklama

Bakan Kurum'dan sel felaketiyle ilgili yeni açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum, "Elim bir olay bir afet. Metrekareye 253 kilograma varan bir yağış söz konusu. Buna ilişkin yapmamız gerekenler sahadakiler neyse bunları inşallah yerinde tespitlerini yapacağız. Bir tane vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailesine baş sağlığı diliyorum" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-08-2018 11:14 - Güncelleme: 10-08-2018 11:14

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum, Ordu'da yaşanan sel felaketi sonrası açıklamalarda bulundu. Kurum, "Elim bir olay bir afet. Metrekareye 253 kilograma varan bir yağış söz konusu. Buna ilişkin yapmamız gerekenler sahadakiler neyse bunları inşallah yerinde tespitlerini yapacağız. Bir tane vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailesine baş sağlığı diliyorum" dedi.

''Elim bir olay bir afet. Metrekareye 253 kilograma varan bir yağış söz konusu.'' diyen Kurum, ''Buna ilişkin yapmamız gerekenler sahadakiler neyse bunları inşallah yerinde tespitlerini yapacağız. Tedbirleri noktasında yine sahada yapılması gereken neyse onları heyetimizle birlikte tespitlerimizi yapacağız. Bir tane vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailesine baş sağlığı diliyorum.'' ifadelerini kullandı.

TESPİTLER YAPILACAK
Kurum, ''Bugün tespitlerimizi yapacağız. Belediye başkanımızla görüştük. Tespitleri, çevre şehircilik il müdürlüğümüzle bir hafta içerisinde binaları, yolları, hasar gören tüm inşaatların tespitlerini tamamlayıp, iki ay içerisinde de belediyemize gerekli kaynağı iller bankamızdan sağlayıp başkanımız bunların inşaatlarını bitirecek.'' dedi.

''STRATEJİK EYLEM PLANLARINI HAZIRLIYORUZ''
Yapılması gereken stratejik eylem planlarının altını çizen Kurum, ''Bunun dışında bu tedbirleri aldıktan sonra önümüzdeki sürece ilişkin iklim değişikliği söz konusu. Yapılması gereken neyse tüm Karadeniz bölgesi için stratejik eylem planı hazırlıyoruz. Bu plan çerçevesinde sahada uygulamalarını yapacağız. En son böyle elim bir olay 20 yıl önce meydana gelmiş. Tabi ki bu bir afet. Alt yapılar hiçbir zaman bu yağışlara göre hesap edilemez. ‘En az hasarlı nasıl çıkabiliriz’in çalışmasını da tüm Karadeniz bölgesi için yapıyoruz. inşallah bunu da yakın zamanda sahada uygulayacağız." şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakan Kurum'dan sel felaketiyle ilgili yeni açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • kundemacı 10 Ağustos 2018 13:31 Sayın, "bir basit vatandaş" rumuzlu yorumcu. Trabzon' da sel olduğunu ne zaman nereden duydun? Trabzon' de yıllardır sel falan yok. Rize ve Ordu illerinde var. Öyle de olması gerekiyor.

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro