07 Ekim 2015
 • İstanbul
  20°C

   
 • Ankara
  24°C

   
 • İzmir
  26°C

   
Piyasalar
 • USD2,96
 • EURO3,33
 • ALTIN718,00
 • BIST 10077258,59

SPOR

Güncelleme :19-05-2010 17:35|Haber Tarihi :19-05-2010 12:020 Yorum

Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar

Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar

İNTERNETHABER.COM- Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, istifa etmeyeceğini açıklayarak, ''Görev sürem bitene kadar buradayım'' dedi. Yeni sezon için iddialı açıklamalarda bulunan Yıldırım, "İyi oyuncular alacağız. Hiçbir fedakaarlıktan kaçmayacağız." diye konuştu.

Başkanın hedefinde Rüştü vardı. Yıldırım, Rüştü'nün Kasımpaşalı futbolcuları arayarak "Fenerbahçe'yi yenin" dediğini iddia etti. Yıldırım ayrıca Rüştü'nün Bursa'da yediği gollerin şaibeli olduğunu savundu. Daum'un geleceği hakkında konuşan Yıldırım Alman hoca hakkında şu ana kadar karar almadıklarını belirtti.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu kaçan şampiyonluğun ardından bugün kameraların karşısına geçti. Aziz Yıldırım şöyle konuştu:

Değerli Fenerbahçeliler. Üzüntülüyüz, haketmediğimiz bazı davranışlarla karşı karşıyayız. 1 yıl bizi tenkit edenlerin bugün bizim doğru yaptığımızı söylemesi beni şahsım olarak mutlu etmiştir. Pazar günü yaşanan maçın sonunda bir topu üç direğinin arasından geçirmiş olsaydık mutluluğu yaşayacaktık. Basın da Fenerbahçe'nin başarısı konuşalacaktı.

MELİH GÖKÇEK KARAR VERSİN

MELİH GÖKÇEK'İN YILDIRIM'A CEVABINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aziz Yıldırım'ın eleştiri oklarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de vardı. Yıldırım Gökçek'e şöyle seslendi:

Her yerde Fenerbahçe aleyhine yazılar veya söylemler duymuşuzdur. Bunu ben Fenerbahçeliyim diyenlerin yapması da acıdır. Önce can sonra canan d iyen Melih Gökçek, Bursaspor şampiyon olsun diyebilmektedir. Bu can ile canan ilişkisinde Bursaspor'un yeri neresidir. Sayın Gökçek siyasetçisidir. Siyasetçi bir kulübün başkanı olamazlar.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Sayın Gökçek, "Bizim futbolcumuza telefon edilip para teklif edilmiştir" diyebilmiştir. Ben de diyorum, acaba bunları kendileri mi yaptı? Bir amigonun söylediklerini televizyonlardan izledik. Peki bu amigo kimle görüşmüş. Biz bu amigoyla ilgili savcılığa suç duyurusu yapacağız. Şampiyon oluruz korkusuyla bütün ligi şaibeli hale getirdiler. Evet biz hakemlere tenkitleri yaptık. Bugün yine yapıyoruz. Bazı hakemlerin yeteneksiz olduğunu söyledik. Yine de söyleriz. Başka kulüpler de bunu dedi.

YA SİYASET YA SPOR ADAMI OL!

Ankaragücü yöneticisi sayın Gökçek'ten habersiz beyanlar verildi. Maç oynanmadan dendi ki 'Biz tayin olacak hakemi biliyoruz. Bu ismi sayın Bülent Yavuz'a söyledik. Ben ertesi gün sayın Bülent Yavuz'la konuştum. Sayın Yavuz'un söylediği isim Mustafa Kamil Abidoğlu'ydu. O hakem bizim maça tayin edildi. Ama Ankaragücü'nün bizden önce oynadığı maça tayin edildi ve Ankaragücü galip geldi. Sayın Gökçek artık karar vermelidir. Ya spor adamı olmalı ya da siyasetçi olmalıdır. İkisini birden yönetmeye karar verirse inanıyorum ki spor çok kötü yöne gidecektir. Kendi oğluna rahatlık vermelidir, başkanlığını yapabilmelidir. İşine geldiği zaman Ankaragücü'nü koruyan, işine gelmediği zaman 'Benim yetkim yok idarecilir bilir' safsatasını ortadan kaldırmalıdır.

KADİR TOPBAŞ'A SESLENİYORUM

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, konuşmasının bu bölümünde spor siyaset ilişkisine gönderme yaparak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a ironik bir çağrı yaptı:

Bugün Ankaragücü ve Ankaraspor Ankara Belediyesi'nin gelirleriyle yaşamaktadır. Ben bundan sonra Kadir Topbaş'a sesleniyorum. İstanbul'da yapılan harfiyat işlerine Fenerbahçe Kulübü olarak bu ihaleye talibiz. Sayın Gökçek hem Fenerbahçeliyim diyecek hem böyle konuşacak böyle Fenerbahçelilik olmaz. Sayın Bursalı Bakanımız Faruk Bey'e bir şeyler söylemek istiyorum. Lig şaibelidir diyordu. Maalesef Fenerbahçe Denizli'de bir şey ayarlamadı bu maçta da ayarlayamadı. Biz kimseyi suçlamıyoruz. Olmadı diyoruz.

BAKAN ÇELİK'İN SÖZLERİ ÇİRKİN

 Beşiktaş'tan şok iddia
Beşiktaş Kulübü, Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına sert yanıt verdi: "Yıldırım, Bursaspor-Beşiktaş maçından iki gün önce kendi kardeşini Rüştü Reçber’e göndererek, onun Bursaspor maçında farklı bir çizgide maç çıkarması konusunda uyarmasını kamuoyuna nasıl açıklayacağını hep birlikte merak ediyoruz"  Yıldırım aynı zamada Bursalı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de sözlerini eleştirirek şöyle konuştu:

Sayın Bursalı bakanın söylemlerini çok çirkin buluyoruz. Siyasetin spora karışmaması gerekmektedir. Bunun en önemli örneği sayın Başbakanımızdır. Siyaseti ve spora karıştırmamıştır. Bundan örnek alınmalıdır. Bunun basın örneği de sayın Yılmaz Özdil, Fenerbahçe kupayı Trabzon'a verdi şampiyonluğu alacaktır diye yazdı. Bu isimlerin açıkça konuşulması lazım. Aziz Yıldırım ömrünün sonuna kadar burada kalacak hali yoktur. Bu kulüpten ayrılan bazı futbolcular başka kulüpleri arayarak şampiyon olmasın diyor. Kaleci Rüştü Bursaspor'lu futbolcuları arıyor. Diğer futbolcuları arıyor. Kendisine haber gönderdim 'inşallah Bursa'da iyi oynarsın da sana bir leke gelmez' diye.

RÜŞTÜ'NÜN YEDİĞİ GOLLER ŞAİBELİ

Yorumcular konuşuyordu, hadi şimdi konuşsunlar bakalım. Rüştü ne yaptı? Çıksın söylesin ben bu şahısları bu futbolcuları aramadım desin. Sen bunları neden arıyorsun yahu! Senin bunlarla ne işin var? Onları arayıp da Fenerbahçe'yi yenin ne anlama geliyor? O zaman Bursaspor'dan yediği gol de bana şaibeli hale geliyor. Ayıp! İnsanlar ekmek yedikleri kulübe ihanet etmemeli. Ayıptır. Basın da taraf olmuştur. Basının belli kesimleri bizim maçların çok zor olduğunu ve Bursaspor maçlarının kazanacağı yorumlarını getirmiştir. Basının belli kesimi de kendini sorgulamalıdır.

ŞAMPİYON OLMAMAMIZA SEVİNENLER VAR

Fenerbahçe'nin şampiyon olmamasından mutlu olan bazı basın mensupları da vardır. Kanunları yeniden ele alıp suçlamalarda bulunanların suçladıkları konularda ispat yapamadıkları durumdalarda, savcıdan hakime gönderilip hakim tarafından serbest bırakılmaması gerekmektedir. Bunlar ceza almalıdırlar. Ama maalesef Ankaragücü yöneticisi "Bir duyuma göre konuştum" deyip serbest kalmıştır. Acısını bizler çekmekteyiz. Fenerbahçe taraftarına teşekkür ediyorum. Yalnız bir uyarı yapmak istiyorum, takımlarını desteklerken takımlarının zarar göreceği tavırlardan kaçmalıdır.

BASIN BİZİ HAYALİ KAVGA ETTİRİYOR

Biz seyircisiz maçlarda puanlar kaybettik. O maçları kazanabilirdik. Önümüzdeki sene de cezalı başlayabiliriz. Burada seyirciye düşen görev sahamımızn kapanmaması için ellerinden geleni yapmalıdırlar. Yapmış oldukları destekten kendilerine teşekkür ediyorum. Dünden beri yine gazetelerde yazılar çıkmakta. Daum'la Aykut'la görüşmeler vs. Bizlerin daha bu konuları konuşmaya zaman bulamadan maalesef basınımız onlarla bizi kavga ettiriyor. Evet gidenler olur kalanlar olur. Hiçbir şey yapmadan hemen herkesin gönderilmesini ve kavga ettirilmesini sağlıyorsunuz. Ne Aykut Daum'la, ne Daum Aykut'la konuştu.

SİZDEN BİRİSİNİ DÖVDÜM MÜ?

Bir ihaleyi hemen birisine yıkamayız. Bu bize yakışmaz. Bir taraftan sayın Aykut Kocaman'ı ve Daum'u kötü adam göstermek yanlıştır. Anonsla ilgil arkadaş telefonlara çıktı ve anlattı. O andaki saha atmosferine tribündeki olaylara göre hareket etmiştir. Yanlış yapmıştır. 12 yıldan bu yana kulübümüzün işlerini yapmaktadır. İyi bir insandır, iyi tanırız. O andaki psikolojik duruma göre harekete geçmiştir. Şimdi deniyor ki, bu anonsu başkan yaptırdı, Trabzonlular rahat çıksın diye. Bu kadar mı acımasız basınımız. Bizi hiç düşünmüyorsunuz, bizler bu kadar mantıksız aptal bir insanlar mıyız. Yok anonsçuyu dövmüşüm niye döveyim yahu! Sizden hiçbirinizi dövdüm mü? Bana saygısı olanların hiçbirisine saygısızlık yaptım mı?

ANONSÇUNUN KÖTÜ NİYETİ YOK

Anonsçuyu çağırdım "Oğlum Hakan ne oldu?" dedim. Benim onu tokatladığımı gören oldu mu? Nasıl yazıyorsunuz bunu. Kötü adam yaratmak için beni çok kullandınız ama biraz insafa gelin lütfen. Ben o kadar kötü adam değilim. Fenerbahçe büyük camiadır. Zor günlerde birlik ve beraberlik içerisinde gereği yapar, yine gereği yapacağız. Yine söylüyorum süre bitene kadar buradayım. Yeni arkadaşlarla birlikte yeni organizasyonlar daha güçlü Fenerbahçe'yi yaratmak için tedbirleri alacağız ve uygulamaya koyacağız. Lütfen rica ediyorum bizden duymadan yorum yapmayın.

İYİ OYUNCULAR ALACAĞIZ

günler geçirdik diyelim, bundan sonraki temennimiz iyi günlerin olmasıdır. Burası bir spor kulübüdür. Önümüzdeki yıl erkek basketbol, erkek voleybol, bayan basket ve bayan voleybol bu branşlarda hedef Avrupa'da final oynamaktadır. Futbolda da bir şeyler yapacağız. Gerekirse transfer yapacağız. İyi oyuncular alacağız. Hiçbir fedakaarlıktan kaçmayacağız. Fenerbahçe 10 sene önceki Fenerbahçe değildir. Başkan yönetici her zaman bulunur. Ama birilerini bir yere attığınız zaman hazırlayıp atmak lazım.

TEK BÜYÜK VAR O DA FENERBAHÇE

Yıldırım'ın son sözleri rakipleri yine yerinden oynatacak cinstendi:

Bu Pazar günkü maçtan bugüne kadar bizi arayan iyi karar vermemiz gerektiğini, gitmememiz gerektiğini ifade edenlere teşekkür ediyorum. Onların sağduyulu yaklaşımlarının yanımızda olduğunu görüyoruz. Fenerbahçe camiası büyüktür. Türkiye'de tek büyük var o da Fenerbahçedir. Başkalarına yaslanarak büyüklük ya da kulüplük anlamında bunu bilmedirler. Hepinize teşekkür ederim.

Şekip Mosturoğlu'nun konuşmasını okumak için ikinci sayfaya geçinHaberi Yazdır
 
 
Günün en çok paylaşılan fotoğrafları
MİZAH07 Ekim 20153407 Kez İzlendi!
Günün en çok paylaşılan fotoğraflarıGündemden çıkmak kafa dağıtmak isteyenler için 50 harika fotoğraf...
Tasarım harikası müthiş ürünler
GÜNCEL06 Ekim 20155592 Kez İzlendi!
Tasarım harikası müthiş ürünler2015 yılında üretilmiş hem çılgın hem de bir o kadar işe yarar acayip ürünler..
'Vurur yüze ifadesi' capsleri
MİZAH06 Ekim 2015
'Vurur yüze ifadesi' capsleri4685 Kez İzlendi!
Marshmallow hangi telefonlara gelecek?
BİLİM/TEKNOLOJİ06 Ekim 2015
Marshmallow hangi telefonlara gelecek?3470 Kez İzlendi!
2015'in en iyi seyahat fotoğrafları
GÜNCEL06 Ekim 2015
2015'in en iyi seyahat fotoğrafları2608 Kez İzlendi!
Diğer Siteler İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
Yükleniyor...