eposta yazdır zoom+ zoom-

AUZEF soru cevapları ne zaman yayınlanacak-AUZEF 2018 final sınavı

AUZEF soru cevapları ne zaman yayınlanacak-AUZEF 2018 final sınavı

AUZEF final sınavı İstanbul Üniversitesi final sınavları bugün yapılan son oturumla bitti. Şimdi İstanbul Üniversitesi açıköğretim öğrencileri 2018 AUZEF final sınavı soru cevaplarının erişime açılmasını bekliyor. Peki AUZEF final sınavı soru cevapları ne zaman açıklanır? 2018 İstanbul Üniversitesi açıköğretim vize sınav soru cevapları facebook gruplarından açıklanacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-05-2018 08:50 - Güncelleme: 28-05-2018 08:50

İstanbul Üniversitesi bahar dönemi açık öğretim final sınavları bugün gerçekleştiridi. Peki AUZEF vize sınavı soru cevapları ne zaman nerede yayınlanacak? AUZEF sınav soru cevaplarını İstanbul Üniversitesi tarafından yayınlamayacak fakat öğrencilerin oluşturduğu facebook grublarında AUZEF vize sınavı soru cevaplarına ulaşmak mümkün olacak.

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, öğrencilerine dünyanın neresinde olursa olsunlar internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartlarında öğrenim görme ve mezun olma fırsatı sunuyor.

İstanbul Üniversitesi açıköğretim yarıyıl sonu bitirme sınavı yani final sınavı ise 26 Mayıs-27 Mayıs'ta yapıldı. Yarıyıl sonu telafi sınavları ise 30 Haziran-1 Temmuz arasında yapılacak.

SINAV UYGULAMA ŞEKLİ:  Sınavlar, her bir ders için her yıl/yarıyılda en az bir ara sınav, bir yarıyıl / yıl sonu bitirme ve telafi sınavı olmak üzere gözetimli olarak yüz yüze yapılır. Sınavlarda uygulanacak kurallar, Fakülte Yönetim Kurulu onayı ile belirlenir ve öğrencilere duyurulur.

Sınav Uygulamaları Hakkında: Fakültemiz tarafından gerçekleştirilen sınavlar geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir.

Bazı Uzaktan eğitim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir. Bu sınav tipleriyle ilgili açıklama aşağıda mevcuttur.

 Klasik Sınav: Klasik sınav; açık uçlu, yorum gerektiren ve cevabın konuyla ilgili cümleler halinde belirtildiği sınav türüdür.
*Soru sayısı ilgili öğretim görevlisinin isteğine göre değişir.
* Sınav süresi ilgili öğretim görevlisinin isteği üzerine değişir.
* Ara sınav, bitirme ve telafi sınavlarında klasik sınav sonuçları test sonuçları ile aynı gün ilan edilmez.
* Klasik sınavdaki sınav kâğıtları ilgili dersin öğretim görevlisine gönderilir, öğretim görevlisi kâğıtları okur ve sonuçları birimimize gönderir. Bu işlemlerden sonra sonuçlar ilan edilir. Bu sebepten klasik sınavların ilanında gecikmeler yaşanabilir.
* Klasik sınavlar sadece otomasyon sisteminden ilan edilir. Bu ilana kadar ölçme ve değerlendirme platformlarında klasik sınav sonuçları 0 olarak görünmektedir. Bu sonuçlar dikkate alınmamalıdır.

Sözlü Sınav: Sözlü sınavlar ilgili fakülte yönetim kurulu kararı ile gerçekleşir.
*Sınavın uygulaması ve sonuçların ilanı programın bağlı olduğu Fakülte tarafından gerçekleştirilir.
* Sınav esnasında ilgili dersin öğretim görevlisi sınav merkezinde bulunur.
* Soru sayısı ilgili öğretim görevlisinin isteğine göre değişir.
* Sınav süresi ilgili öğretim görevlisinin isteğine göre değişir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AUZEF soru cevapları ne zaman yayınlanacak-AUZEF 2018 final sınavı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro