eposta yazdır zoom+ zoom-

Akıncı Üssü'nün baş FETÖ'cüsü en atak en acımasız olanı

Akıncı Üssü'nün baş FETÖ'cüsü en atak en acımasız olanı

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, 15 Temmuz gecesi Akıncı'daki darbe karargâhının en önemli aktörlerinden Kurmay Albay Özçetin'i yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-08-2017 09:01 - Güncelleme: 10-08-2017 09:01

Ankara hava sahasındaki F-16’lara çok sayıda vatandaşın ölümüne yol açan bütün bombalama emirleri üssün iki numaralı komutanı olan Ahmet Özçetin'den geldi.

Darbe planlamalarının tam merkezinde yer alan, o gece verdiği emirlerle acımasızlığını ispat eden, ifadesi alınan pilotların kendisinden “Baş Fetöcü" diye söz ettiği, ama her nedense ismi üzerinde yeterince durulmayan birisi.

Kamuoyunun gözünden kaçırdığı kilit isim Ahmet Özçetin'i, Mehmet Acet bugünkü köşesinde kaleme aldı. "Üniformalı darbeciler arasında en etkili, en atak ve en acımasız olanı" diye tanımladığı Özçetin'le ilgili bilinmeyen ayrıntıları yazar, köşesinde aktardı.

BOMBALAMAK İÇİN KEŞİF UÇAĞI GETİRTİYOR

"(...)Özçetin o akşam darbe mesaisine, Kayseri’den “Gören” isimli keşif uçağını Akıncı’ya getirterek başlıyor. Uçağın ismini “Tosun” diye değiştirttikten sonra Gölbaşı’ndaki özel kuvvetler ve özel harekatın koordinatlarını bu uçağa yükletiyor. Sonra da buraları bombalatıyor.
Sonucu biliyorsunuz.

 “BOZULAN AYARLARI DÜZELTİYORUZ”

Emir verdiği pilotların Özçetin’in kendisi hakkında ne düşündüğüne geleceğiz ama önce başka bir yerden bir anekdot. Ahmet Özçetin ismi, Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın 15 Temmuz gecesiyle ilgili savcılığa verdiği ifade de dikkat çekici bir diyalog ile geçiyor.

Ünal, İstanbul’da derdest edildikten sonra Akıncı Üssü’ne getirilmişti.
Üs’te kendisini karşılayan isim Harekat Komutanı Ahmet Özçetin idi. Devamı için Orgeneral Ünal’ın savcılık ifadesine başvuralım:

“Bana, ‘Hoş geldiniz komutanım’ dedi. Ben kendisine, ‘Hoş bulmadık’ dedim. Bana, ‘Bozulmuş ayarları düzeltmeye çalışıyoruz’ dedi. Ben de, ‘Senin ayarın bozulmuş’ dedim.”

DARBE ÜSSÜNDE O GECE: AHMET ÖZÇETİN

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki olaylara ilişkin hazırlanan iddianamede, şüphelilerden eski 4. Ana Jet Üs Komutanlığı Harekat Komutanı Kurmay Albay Ahmet Özçetin'in eylemleri ayrıntılarıyla gözler önüne serildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Akıncı Üssü'nün baş FETÖ'cüsü en atak en acımasız olanı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • salhor 10 Ağustos 2017 13:51 İşte bu şerefsizi astın da asma mı diyen var kafası karışık devletçiğim?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro