SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den Kadir Topbaş açıklaması

AK Parti'den Kadir Topbaş açıklaması

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını cevapladı. Ünal, Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifasıyla ilgili soruya da cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-09-2017 19:02 - Güncelleme: 26-09-2017 19:02

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Kadir Topbaş için: " Tabi ki istişarelerde bulunmuştur ve bunların neticesinde kenedi kişisel tercihini yapmıştır. Hiçbir tercihi tek bir nedenle izah edemeyiz'' ifadelerini kullandı.

AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. İşte Ünal’ın açıklaması ve sorulara verdiği cevaplardan satır başları:

KADİR TOPBAŞ NEDEN İSTİFA ETTİ?

"İstifa kişisel bir karardır. Burada sayın Kadir Topbaş’ın hem istifasını açıkladığı esnada hem de daha sonrasında açık bir şekilde bunun kendi kişisel kararı olduğunu, onurlu bir şekilde görevini yerine getirdiğini ve teslim ettiğini ve İBB’den istifasının davasından ayrılmak anlamına gelmediğini kendisi ifade etti. Tabi ki istişarelerde bulunmuştur ve bunların neticesinde kenedi kişisel tercihini yapmıştır. Hiçbir tercihi tek bir nedenle izah edemeyiz. Bu süreç içinde yaşananlar olup bitenler tamamının toplamı sayın kadir Topbaş’ı bir tercih noktasına getirmiştir.

İBB SEÇİMLERİNDE AK PARTİ ADAYINI BELİRLEDİ Mİ?

Burada karar verici olan İBB meclisidir. Perşembe günü yapılacak meclis seçimleriyle başkanın kim olduğuna bizzat belediye meclisi karar verecektir. Biz de tabi bu seçim öncesinde kendi istişarelerimizi yaptık.Bu istişareler doğrultusunda meclis üyelerimiz o gün bir karar verecekler.

KUZEY IRAK’A EKONOMİK YAPTIRIM OLACAK MI? HABUR KAPATILACAK MI?

Biz MYK toplantılarında meseleyi daha çok siyasi akıl yönünden ele alırız. Biz bölgede artık terör fazının başka bir sürece dönüştüğünü görüyoruz. Bugüne kadar bölgenin terör örgütleri üzerinden terörize edilmesi süreci artık yeni bir faza dönüşmüş durumda. Bu yeni faz bölgede sınırların statülerin konuşulduğu, gerilim alanlarının değiştirildiği bir döneme evriliyor. Biz bölgemizde sınırların değişmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bizim ırak ve Suriye ile sınırlarımız bellidir. Biz Suriye ve Irak’ın torak bütünlüğünden yana olduğumuzu söyledik. Sınır kapılarımız henüz kapatılmış değil. Çünkü Irak merkezi yönetimi sınır kapılarını teslim almak üzere harekete geçmiş durumda. Biz bu girişimin sonucuna göre kararımızı açıklayacağız."

Kadir Topbaş görevi neden bıraktığını açıkladı!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den Kadir Topbaş açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • seçmene saygı biraz 26 Eylül 2017 21:39 Yok canım dünya markası falan değildi,de böyle gönderilmeyi haketmemişti,seçmen seçerken dikkat etmeli.

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Kadir Topbaş
KADİR TOPBAŞ KİMDİR?

İstanbul ile ilişkileri 1860’lara uzanan Topbaş ailesinden baba Hüseyin Topbaş, 1928 yılında İstanbul’a geldi. Kadir Topbaş’ın annesi ise 1935 yılında İstanbul’a yerleşti. Annesinin savaş yılları boyunca bulunduğu Ar

DEVAMI » Mahir Ünal
MAHİR ÜNAL KİMDİR?

64. hükümette Kültür ve Turizm bakanı olan Mahir Ünal kimdir ve aslen nerelidir? İşte Mahir Ünal'ın özgeçmişi. Mahir Ünal, 1 Temmuz 1966'da Kahramanmaraş Elbistan'da doğdu. Babasının adı Mehmet Reşat,

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro