eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den 'bedelli askerlik' için bir müjde daha!

AK Parti'den 'bedelli askerlik' için bir müjde daha!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlikten yararlanacak olan çalışanlar için, "Hem kamuda hem de özel sektörde çalışanlar için düzenlemede izinli sayılacaklar diye şart koyduk" dedi. Bugün bedelli askerlikteki 28 gün şartı, 21 gün olarak değiştirilmişti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-07-2018 22:39 - Güncelleme: 23-07-2018 22:39

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlikle ilgili yaptığı açıklamada, ''Hem kamuda hem de özel sektörde çalışanlar için düzenlemede izinli sayılacaklar diye şart koyduk. Burada çalışanlarımız celp dönemlerine müracaat eder ve askere giderse bunları izinli sayacaklar'' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuştu.

Komisyonda kabul edildi: Bedelli askerlik 21 gün!

Muş, bedelli askerlik konusunda karşı karşıya kalınan yığılmadan dolayı bunun çözümü için teklifte bulunduklarını ifade ederek, kararların net olduğunu kaydetti.

Muş, bedelli askerlikle ilgili olarak temel eğitim konusunda, ''Hem kamuda hem de özel sektörde çalışanlar için düzenlemede izinli sayılacaklar diye şart koyduk. Burada çalışanlarımız celp dönemlerine müracaat eder ve askere giderse bunları izinli sayacaklar. 38 yaştan sonra gelenler için 2 bin euro, 38 yaş öncesi için bin euroyu, bunu eşitledik. 2 bin euro yaptık. Türkiye'de 15 bin TL'dir. Makul bir fiyatla bu mesele teklif edilmiştir. Askere gidenler izinli sayılacaktır'' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den 'bedelli askerlik' için bir müjde daha! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • kundemacı 23 Temmuz 2018 22:53 Gördün mü ne büyük müjde. Adamlar nefes alsa halka: "Müjde" diye haber yapılacak.

    CEVAP YAZ 1 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro