HABER /  GÜNCEL

HDP'den 'bedelli askerlik' önerisi!

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, bedelli askerlikle ilgili "Askere gitmek üzere olan işsiz gençlerin farklı bir muameleye tabii tutulması lazım. Onlara belki sıfır faizle veya belli dilimlere yayılmış olarak bir kredi verilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, Türkiye'nin artık ortak aklı bulmak üzere demokrasisini çalıştırmadığını öne sürerek, ortak akıldan daha fazla aidiyetlerin öne çıktığını savundu. Parti aidiyetlerinin ortak aklı bulmayı engellediğini belirten Katırcıoğlu, bundan dolayı doğru tartışmalar yapılamadığını söyledi.

Konuya gelir dağılımı perspektifinden de bakmak gerektiğini savunan Katırcıoğlu, "Askere gitmek üzere olan işsiz gençlerin farklı bir muameleye tabi tutulması lazım. Onlara belki sıfır faizle veya belli dilimlere yayılmış olarak bir kredi verilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu ise bedelsiz askerlik yapanların bu süreçteki sigorta primlerinin hazine ve maliye tarafından karşılanması taraftarı olduklarını ve bununla ilgili önergelerinin de olacağını ifade etti.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, iki teklifin birleştirilmesi ile Kanal İstanbul konusunun 'arada kaynatılmak istendiğini' öne sürdü. Şener, "Askerlik çağındaki işsiz gençlerin hukukunu nasıl koruyacağız? Bu tür yasama faaliyetleriyle Meclisin ağırlığını da hissettiremeyiz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Kayseri'de uyuşturucu operasyonu
Uysal'dan Akşener çıkışı: Görevi bırakmayacak
Düzce'de trafik kazası: 6 yaralı
Emrah Serbes hakkında flaş gelişme!
Adaler Divanı'ndan BAE'ye soğuk duş: Bunu beklemiyorlardı!
2020 LGS tarihi ne zaman ÖSYM sınav ne zaman yapılacak?
Yorumlar 3 yorum