eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'de Numan Kurtulmuş'a yeni görev

AK Parti'de Numan Kurtulmuş'a yeni görev

AK Parti'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu'nda Genel Başkanvekilliğine Numan Kurtulmuş getirildi. Hayati Yazıcı ise Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkanlığı görevine getirildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-08-2018 20:46 - Güncelleme: 19-08-2018 00:51

AK Parti'de dün yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'da belirlenen MKYK üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi. Parti Sözcülüğüne getirilen Ömer Çelik, yeni MYK listesi ve görev dağılımını açıkladı.

Ankara Spor Salonunda yapılan 6. Olağan Büyük Kurultayda belirlenen ve 50 kişiden olan MKYK üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün akşam AK Parti Genel Merkezinde bir araya geldi. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Kongresi'nin büyük bir coşkuyla yapıldığını söyledi.

Salonun içinde ve dışında son derece dinamik bir topluluk olduğunu belirten Çelik, her kongrenin bir yandan AK Parti'nin ilkelere dayanan geleneğinin sürdürülmesi açısından, diğer yandan da AK Parti'nin tazelenmesi, gücünün, enerjisinin yenilenmesi açısından çeşitli sentezler ortaya çıkardığını dile getirdi.

MKYK'den MYK çıktığını hatırlatan Çelik, Merkez Yürütme Kurulu'na ilişkin Genel Başkan Erdoğan'ın değerlendirdiği isimleri açıkladı. Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in yaptığı açıklamaya göre AK Parti yeni MYK'sı şöyle;

Numan Kurtulmuş Genel Başkan Vekili,
Fatih Şahin Genel Sekreter,
Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı Hayati Yazıcı,
Teşkilat Başkanlığı Erkan Kandemir,
Seçim İşleri Başkanlığı Ali İhsan Yavuz,
Tanıtım ve Medya Başkanlığı Mahir Ünal,
Dış İlişkiler Başkanlığı Cevdet Yılmaz,
Sosyal Politikalar Başkanlığı Fatma Betül Sayan Kaya,
Yerel Yönetimler Başkanlığı Mehmet Özhaseki,
Ekonomi İşleri Başkanlığı Lütfi Elvan,
Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Jülide Sarıeroğlu,
Mali ve İdari İşler Başkanlığı Vedat Demiröz,
Ar-Ge Başkanlığı Hamza Dağ,
İnsan Hakları Başkanlığına Leyla Şahin Usta ve Çevre,
Şehir ve Kültür Başkanlığına Çiğdem Karaaslan,
Parti Sözcüsü Ömer Çelik.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'de Numan Kurtulmuş'a yeni görev haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR26 YORUM
  • PES VALLAHİ. 19 Ağustos 2018 11:49 AÇIKÇA HAKARET EDENLER SONRA EN YAKINDA YER ALIYORLAR,SEBEBİ NEDİR,TESADÜF DEĞİL,YETENEK HİÇ DEĞİ,HERHALDE BU KİŞİLERİN SEÇMENLERİNE YAKLAŞMA İSTEĞİ VAR Kİ YENİLİR YUTULUR OLMAYAN LAFLARA ALDIRIŞ EDİLMİYOR.HARUN GELDİLER KARUN GİDECEKLERİ KİM UNUTABİLİR,YADA BAHÇELİNİN TEKERLEMELERİNİ....!!

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro