eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Türk'ten dikkat çeken Muharrem İnce açıklaması!

 Ahmet Türk'ten dikkat çeken Muharrem İnce açıklaması!

HDP'li Türk, Muharrem İnce'nin umut besleyen söylemleriyle HDP-CHP arasındaki mesafeyi kapattığını ve iki parti arasında eskisi kadar uzaklık olmadığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-06-2018 14:24 - Güncelleme: 20-06-2018 14:24

CHP-HDP yakınlaşması CHP mitingindeki HDP bayraklarıyla adeta taçlanmış, bu yakınlaşma iki partinin resmi olmayan ittifaklarını bir kez daha gözler önüne sermişti.

24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala HDP'li Ahmet Türk'ten, CHP'ye yakınlıklarıyla ilgili değerlendirmeler geldi. Türk'e göre, CHP ile HDP Muharrem İnce sayesinde daha da yakınlaştı.

HDP'li Türk, "Bir HDP’linin, başka bir partinin mitingini izlemesi kadar doğal bir şey yok. Sayın İnce ile başlayan bir söylemle, CHP’ye karşı olan mesafe de, eskisi kadar uzak değil, kapatmaya çalışıyor. Halk da buna ilgi gösteriyor." diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE UMUT BESLEYEN SÖYLEMLER GELİŞTİRİLMİŞTİ AMA OLMAMIŞTI: Daha önce de umut besleyen söylemler geliştirilmiş ama somut bir sonuca gidecek bir açılım yaratılmamıştı. Umarım, bu defa da böyle olmaz diyen Türk, "Elbette bu söylemlere değer vereceğiz ama tedbirli de davranacağız. Ama bir umudu görmemezlikten gelmek de siyaseten yanlıştır. Bu söylemleri insanlar dikkatle izleyecek, gerçekleşmesini umut edecektir." dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ahmet Türk'ten dikkat çeken Muharrem İnce açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR26 YORUM
  • Misafir 26 Haziran 2018 09:57 Böyle olursa hdp nin başına kemali getirirler veyada yeni bir oluşum oluştururlar ve kemal hdp bir parti kurdurular

    CEVAP YAZ 4 7

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro