eposta yazdır zoom+ zoom-

Adnan Oktar'a İsrail'den gelen paralar! Kimlikleri tespit edildi

Adnan Oktar'a İsrail'den gelen paralar! Kimlikleri tespit edildi

Adnan Oktar ve örgütüne dün operasyon yapıldı, mal varlığına el konuldu, şirketlerine kayyum atandı. Peki bu kadar parayı nereden kazandı? Posta Gazetesi Başyazarı Candaş Tolga Işık, Adnan Oktar'ın para kaynağını yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2018 09:17 - Güncelleme: 12-07-2018 09:38

Adnan Oktar ve grubuna düzenlenen operasyonda en çok dikkat çeken ayrıntılardan biri de Adnan Oktar'ın ultra lüks bir hayat sürüyor olmasıydı. Evinden çok sayıda silah ve yüklü miktarda para çıktı. Peki değirmenin suyu nereden geliyor?

Posta Gazetesi Başyazarı Candaş Tolga Işık, merak edilen soruyu operasyonu yürüten savcılık ve emniyet kaynaklarına sordu, aldığı yanıtı köşesinde aktardı. İşte yazının o bölümü:

İSRAİL'DEN DÜZENLİ PARA AKIŞI
1
- İsrail’den Türkiye’ye gelen kimlikleri tespit edilen hahamlar, milletvekilleri ve siviller üzerinden nakit akışı oluyor. 15-20 kişilik gruplar halinde İsrail’den Türkiye’ye geliyorlar. Her biri üzerine 15-20 bin dolar para alıyor. Türkiye’ye geldiklerinde bu para toplanıp örgüte elden teslim ediliyor.

MÜRİTLERİN PARASINA ÇÖKÜYORLAR
2
- Müritlerin ve ailelerinin parasına çöküyorlar. Çalışan müritlerin maaşlarının tamamına el konuyor. Diğer gelirlerden örgüt adına hak isteniyor. Söz gelimi bir müride miras kaldığında “ecrin” adı altında o mirastan örgüte pay alınıyor.

HAYALİ ŞİRKETLER
3-
Paravan şirketleri var. Bu şirketler hayali ihracat yapıyor. Bir kişi adına açılıp kapatılan 20 farklı şirketten bahsediliyor.

ŞANTAJ-TEHDİT
4-
Şantaj-tehdit... Kaynaklarıma örgütün bu kanallardan elde ettiği aylık ortalama geliri sordum. Aldığım cevabı aynen yazıyorum: “Her ay sabit bir gelirden bahsetmek zor. Sürekli değişiyor. Ancak hiçbir ay milyon doların altına inmiyor. Şöyle düşünün en basitinden evdeki bir FENDİ yastığın fiyatı 3 bin lira!”

İsrail basınının Adnan Oktar ilgisi

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adnan Oktar'a İsrail'den gelen paralar! Kimlikleri tespit edildi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • AKP İktidar Oldu, Böyle Oldu 12 Temmuz 2018 10:40 Bazı sorular var: 1-Bu para yeni mi geliyormuş yoksa yeni mi fark edilmiş? 2-Aynı kaynaktan AKP'ye hiç para gelmemiş midir? 3-Adnan Oktar grubuna daha önce niye müdahale edilmeyip, bugüne kadar beklenilmiştir.

    CEVAP YAZ 2 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro