eposta yazdır zoom+ zoom-

Adnan Hoca'nın 'gazeteci bir büyüğü' kim? Mektup var

Adnan Hoca'nın 'gazeteci bir büyüğü' kim? Mektup var

Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve kedicikleri, cezaevinden gazetecilere mektup yağdırıyor. Oktar'ın Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'ye gönderdiği mektuplarda "gazetede çalışan bir büyüğüm" dediği isim merak konusu oldu...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-08-2018 08:21 - Güncelleme: 23-08-2018 10:00

ADNAN Hocacılar olarak bilinen grubun lideri Adnan Oktar ve 'Kedicikler' olarak bilinen kadın müritleri, tutuklu bulundukları cezaevlerinden gazetecileri mektup yağmuruna tutuyor. Adnan Hoca'nın hem el yazısının he de Türkçesinin çok bozuk olduğu dikkat çekerken, Oktar'ın mektubunda sık sık tekrarladığı "gazetede çalışan bir büyüğü"nün kim olduğu merak konusu oldu.

HANGİ GAZETE HANGİ BÜYÜK?.. Bir süredir hem ‘kedicikler’den hem Adnan Oktar’dan mektuplar aldığını belirten Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, mektupların içeriğiyle ilgili de çarpıcı bir bilgiyi paylaştı. Selvi, "İki mektubunda da gazetede çalışan güvendiği bir büyüğünden söz ediyor. Hangi gazetede, hangi büyüğüymüş acaba? Doğrusu Adnan Oktar’ın basındaki güvenilir büyüğünü merak ettim" diye yazdı.

YAZISI DA TÜRKÇESİ DE BOZUK... Mektuplarda dikkat çeken bir başka ayrıntı ise gayet düzgün bir Türkçe ile yazılmış olan onlarca kitapta imzası bulunan Adnan Oktar'ın, bozuk Türkçesi oldu. Abdülkadir Selvi,. "Adnan Oktar kötü bir el yazısı ve düzgün olmayan bir Türkçe ile yazıyor" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adnan Hoca'nın 'gazeteci bir büyüğü' kim? Mektup var haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Farabi 23 Ağustos 2018 12:09 Imzasida bek kelesmis.

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro