eposta yazdır zoom+ zoom-

Adil Öksüz hakkında bomba iddia Amerikan ajanları...

Adil Öksüz hakkında bomba iddia Amerikan ajanları...

Darbenin kilit ismi Adil Öksüz'le ilgili bomba bir iddia daha gündeme geldi. Darbe girişimi sonrası serbest bırakılan Öksüz'ün Amerikan ajanları tarafından bir kargo uçağıyla Almanya'ya götürüldüğü iddia edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-08-2017 09:21 - Güncelleme: 17-08-2017 09:21

Almanya'da görüldüğü iddia edilen 15 Temmuz'un firari isimlerinden Adil Öksüz'le ilgili yeni bir iddia daha gündeme geldi. Yenişafak Adil Öksüz'ün ABD tarafından bir kargo uçağıyla Almanya'ya kaçırıldığını yazdı.

Öksüz'ün Almanya'da yaşayan Türk vatandaşları tarafından görüldüğü yönündeki haberler üzerine Türkiye Alman hükümetine bir nota vererek Öksüz'ün bulunup tutuklanmasını ve Türkiye'ye iadesini istedi.

AK Parti'nin Almanya'ya verdiği Öksüz notası sonrası konuyu manşetine taşıyan Yeni Şafak, Öksüz'ün ABD'liler tarafından Almanya'ya götürüldüğünü ileri sürdü.

Haberde şu iddialar yer aldı: 16 Temmuz 2016 sabahı Akıncı Üssü çevresinde yakalandıktan sonra FETÖ’cü hakimler eliyle salıverilen ve 18 Temmuz’da elini kolunu sallayarak uçakla Ankara’dan İstanbul’a giden Öksüz, buradan da Sakarya’ya geçmiş, sonra kayıplara karışmıştı. Öksüz’ün, darbe girişiminden 6 gün sonra, 21 Temmuz 2016’da ABD İstanbul Başkonsolosluğu’ndan arandığı ortaya çıkmıştı.

"ABD AJANLARI SAKLADI"

Türkiye’deki ABD ajanları eliyle güvenli bir yerde saklandığı ileri sürülen Öksüz’ün, yolculuk için şartlar hazır olduğunda yine ABD’liler tarafından askeri kargo uçağıyla Almanya’ya götürüldüğü sanılıyor. Türkiye’de bir NATO üssünden kalkan uçağın, Hannover’e 30 kilometre uzaklıktaki Wunstorf kasabasında bulunan üsse indiği, ‘değerli paket’in ilgililere burada teslim edildiği belirtiliyor. Wunstorf'ta NATO’nun askeri kargo üssü bulunuyor. Türkiye'deki NATO üslerinin dışında İncirlik Üssü’nden kalkan kargo uçaklarının da sık sık Wunstorf Üssü’ne indiği biliniyor."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adil Öksüz hakkında bomba iddia Amerikan ajanları... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • misafir 17 Ağustos 2017 20:32 Abd ajanları kaçırmış ve dünyanın lideri olanlar abdye hesap sorsun ve incirliği kapatsın zira incirlikten kaçırılma ihtimali büyük yoksa büyüğüz vs palavralarını küllahlara anlatın

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro