eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdurrahman Dilipak yazdı bir CHP'linin bomba itirafları

Abdurrahman Dilipak yazdı bir CHP'linin bomba itirafları

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 24 Haziran seçimlerinde çalışan bir CHP'li sandık görevlisinin kendi seçmenine ve parti teşkilatına isyanını köşesinde aktardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-06-2018 08:04 - Güncelleme: 29-06-2018 08:04

24 Haziran seçim sonuçları CHP'de depreme yol açtı. Seçim gecesi ve ertesi günü ortalıktan kaybolan Kılıçdaroğlu "kimse bize başarısız diyemez" dese de yaşananlar çok farklı. 2. tur bekleyen CHP tabanı seçim sonuçlarıyla birlikte adeta travma yaşıyor. CHP'li sandık görevlisinin ekşi sözlükte içini döktüğü itiraf niteliğindeki yazıyı Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, küfürlü kelimeleri 'bip'leyerek bugünkü köşesinde aktardı. İşte o yazı:

HANİ ŞU "ORANTISIZ ZEKA" GEYİĞİ VAR YA
“Kaybettiğimiz seçimdir. / Zırvalıkları değil gerçeği duymak isteyenler okusun.
(…) Geri zekalıları gelin size bir şey anlatacağım; (…) Sabahın 6’sından akşam 8’e kadar sandığın başındaydım eve geldikten sonra da yazdığınız yüzlerce embesil embesil entry’leri okuduktan sonra bir kez daha anladım ki bu ülkenin muhalif kesiminden hiçbir (…) olmaz. Ulan gezi’den beri hani şu “orantısız zeka” geyiğiniz var ya hah işte ben sizin o “orantısız zeka” zırvalığını üreten beyin çeperlerinizi (…). O kadar boş, ülkenin hakikatlerinden kopuk ve aptalsınız ki, sizin karşınızda delirmemek için direniyorum, dişlerimi sıkmaktan bir hal oldum, ciğerim yanıyor, ciğerimi yaktınız (…)mun zır cahilleri. Sizinle ne (…) yiyeceğiz bilmiyorum. 

YE-NİL-DİK DEMESİNİ BİLMELİ
Ahmaklığınızın en parlak alameti ne biliyor musunuz? “kaybettik” demeyi öğrenip bunun nedenlerini rasyonel bir akıl ve gözlemle sorgulamayı bilmiyor oluşunuz. Akıllı, cesur ve gerçekçi bir kumandan ye - nil - dik demesini bilmeli. Yenildik demesini bilmeli ki, sonrasında da nerede hatalar yaptık? Kazanmak için ne yapmamız gerekiyor? gibi soruları sorup yeni teknikler, stratejiler, çalışmalar yapacak akıl üretebilmeli. 

BİNLERCE KOMPLO ZIRVALIĞI
Peki siz - biz ne yapıyoruz? binlerce komplo zırvalığı, binlerce düşük zekalı, atari oyunu kalitesinde tespitler, her seçimde aynı teraneler, aynı zırvalıklar aynı beyinsizlikler, aynı çapsızlıklar. Hangi birini yazayım söyleyeyim bilmiyorum ki, insanı verem eder, kanser edersiniz lan siz. Bu ülkenin genç, sözde akıllı muhalif kitlesi sizlerseniz boğazımıza kadar (…) yemişiz. 

Şimdi yazacaklarımı iyi okuyun (…)ler. Okuyun da dangalak dangalak ezberlediğiniz şu “biz zekiyiz, orantısız zeka, cahiller sürüsü” ve benzeri zırvalıklarla uyuşmuş, süngere dönmüş beyinlerinize kan gitsin biraz. Seçimden bir gün önce: 6 buçukta uyanıp 90 km yol gittikten sonra 8 gibi Bağdat caddesi’ne vardım. bilen bilir o caddede enteresan şekilde bir borsa lokantası şubesi vardır. Neyse oraya gidip bir çorba içtim. Biraz caddede dolaştıktan sonra yavaş yavaş Maltepe’deki miting alanına gideyim dedim. Bostancı vapur iskelesine kadar yürüdüm. sonra biraz daha yürüdüm, yürüdüm, yürüdüm, yürüdüm, yürüdüm. Yaklaşık 8 km yürümüşüm. miting alanına vardım nihayet. Mitingden söz etmeyeceğim, dönüşte aynı yolu tekrar yürüdüm. Çok acıkmıştım Borsa’da bir tabak nohut ve pilav yedikten sonra kendime biraz geldim. Gittim cadde’deki Ot cafe’de bir bira çaktım. Akşam olmuştu arabaya binip geldim.

Seçim günü: Sabah uyandığımda ayaklarım balon gibi şişmişti, yere zar zor inleyerek basıyordum. Soğuk suyun altında bir süre kaldıktan sonra inleye böğüre üstümü giydim ve sabah 6’da görevli olduğum sandığımın başına gittim. Her yerde AKP gençlik kollarından gençler fır dönüyordu. Daha sonraki sohbetlerimizde söylediklerine göre sabah 4’te teşkilat binasında toplantı yapmışlar, akşama kadar neler yapacaklarını tek tek planlamışlar; görevlilere yemek organizasyonları, çay ikramları, nöbetleşe çalışmalar ve vatandaşa nazikçe yardımcı olma, hatta hastaları, yaşlıları, kalabalık aileleri evden arabalarıyla alıp okula getirdiler. Adamlar her şeyi mükemmel bir şekilde planlamışlar. Hayır hiç de öyle kaba saba, hödük hareketlerle değil, herkese karşı güler yüzlüler ve hemen herkesi tanıyorlar, hoşbeş ediyorlar, hal hatır soruyorlar. Bakın bu adamlar bunu sadece seçim günü yapmıyorlar, emlakçı dükkanları açmışlar her köşe başına, nakliye firmaları var, tesisatçı dükkanları var ve bu beldeye gelen tüm memurlara, çalışanlara, turistlere karşı alaka içindeler, yardımseverlikle yaklaşıyorlar.

CHP'Lİ GÖREVLİ EN SON GELDİ
Tüm bunlara karşın henüz uykudan bile uyanamamış CHP'nin kadın görevlisi sandık başına en son geldi ve daha da acısı ne biliyor musunuz? Her yerde AKP’den bilmem nerenin başkanı, bilmem hangi mahallenin sorumlusu; kirli sakallı, takım elbiseli, bileği tespihli herkesle el sıkışan ve çevresindeki gençlerle saygı - hürmet - ağabey ilişkisiyle sürekli işler yaptıran bir ton adam dolaşıyordu. Bu adamlar son dakikaya kadar okulun her yerinde fır döndüler. Bakın asıl mevzuya geliyorum; bir tane bakın bir tane bile CHP'li gözükmedi etrafta. Ne CHP’li gördüm, ne iyi partili ne şu ne bu. Sadece AK Partililer karınca gibi çalıştılar. Tanıdığım CHP’li aileler oy kullanmaya bile saat 3’ten 4’ten sonra gelmeye başladılar. Burası İstanbul’un Marmara kıyılarındaki bir beldesi. Her yer şortlu kadınlarla dolu, E-5 bu beldeyi ikiye ayırmış kıyı şeridinde bol bol şortlu kadın, tekel bayisi, seküler kafeler, mekanlar görürsünüz ama yolun kuzeyindeki mahalle çarşaflı diyarıdır. Hepsi Anadolu'dan şu veya bu sebeple göç etmiş tutucu, muhafazakar, son derece dindar ve tabiri caize Allah’ına kadar reisçiler. 

ULTRA ZEKİ MUHALİFLER
Sonuç; 330 seçmenin oy kullandığı sandığımda Muharrem İnce’ye 60 oy çıkarken Tayyip Erdoğan’a 208 oy çıktı. 40 da MHP. Haydi bunu da komplolarla açıklayın Ekşiciler, çok zeki, ultra zeki muhalif (…)lar. 

Seçmenlere dair gözlemlerim: Erzurumlu bir aile geldi. Karı - koca ve çocukları sekiz kişilik bir seçmen. Kadınlar tamamen siyah manto mu, kaban mı adı neyse işte “bim’ci kadınlar”ın giydiği pardösülü ablalar. Genç kızları var onlar da o şekilde giyimli. Analarının okuma yazması yok. Kim kimdir, nedir bilmiyor. Önceden konuşmuşlar, kenetlenmişler ama anneleri kabinin içinde bir hata yapar diye çok korkuyorlar. Kocası kabine girip yardımcı olmak istiyor tabii ki izin vermedik ama görmeniz gerek muazzam bir sosyal gözlem tam gözümün önünde cereyan ediyor. Akşama kadar buna benzer epey aile geldi. Kabanlı teyzelerin bazıları da cin gibiydi. Her şeyin farkında. Reis’ine hayran, “adam gibi adam” diyenlerden. Yere heybetle basıyor ayaklarını. Mahallede çalışmış, konu komşu ziyaretlerine gitmiş, kim hasta kim doğum yaptı, kimin oğlu askerden gelmiş, kim kızını evermiş hepsini biliyor ve tek tek ziyaret etmiş. Mahalleliyle sürekli iletişim içinde. İşte AKP’nin her seferinde sandıklarda zaferle çıkmasının en birinci nedenlerinden biri bu.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Abdurrahman Dilipak yazdı bir CHP'linin bomba itirafları haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • Murat toper ceylan 30 Haziran 2018 12:17 Daha gidilecek çok uzun yol var iylikte yarışma umuduyla selamlıyorum

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Abdurrahman Dilipak
ABDURRAHMAN DİLİPAK KİMDİR?

Yeni Akit Gazetesi'nin yazarı olan Abdurrahman Dilipak, 1969 da Konya İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri aldı. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap ve Fars Filolojis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro