eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdullah Öcalan 6 ayda terörü nasıl çözecek?

Abdullah Öcalan 6 ayda terörü nasıl çözecek?

Abdullah Öcalan'ın kardeşi aracılığıyla yaptığı '6 ayda bu sorunu çözeriz' açıklaması tartışılıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2016 10:43 - Güncelleme: 13-09-2016 10:43

Terör örgütü lideri Abdullan Öcalan'ın bayram görüşmesinde verdiği mesajlar sosyal medyada günün konusu oldu.

Öcalan'ın açıklaması sonrası açlık grevinin sona erdirilmesi, çözüm sürecinin hemen öncesinde 2012 sonundaki diğer açlık grevini akıllara getirdi.

Mehmet Öcalan, İmralı ziyaretinin ardından Abdullah Öcalan'ın mesajlarını paylaşmıştı.

"PROJELERİMİZ HAZIR"

Abdullah Öcalan, "Bizim projelerimiz vardı, devlet bu projelere hazırsa biz bu projeleri 6 ayda hayata geçirebiliriz. Eğer devlet samimi olsaydı bu sorun şimdiye kadar çözülürdü bu kadar insan ölmezdi" dedi.

Öcalan ayrıca "Devlet hazırsa iki adamını buraya gönderir. Bu sorun ağır sorundur, projelerimiz hazırdır, 6 ayda bu sorunu çözeriz, bu kör bir savaştır kimsenin kimseyi yeneceği bir savaş değildir. Belki 80 sene daha devam edebilir, ölen insanlara yazıktır, artık bu kan ve gözyaşı dursun" çağrısı yaptı.

AÇLIK GREVİNDE AYNI SENARYO

Mehmet Öcalan'ın açıklamasının ardından konuşan Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Leyla Güven, Öcalan'ın sağlık durumundan endişe duydukları için 50 kişi ile başlattıkları açlık grevini bugün sona erdirdiklerini açıkladı.

Açlık grevinin sonlandırılması akıllara çözüm sürecinin hemen öncesini getirdi. 2012 sonlarına doğru cezaevlerindeki 520 tutuklu ve hükümlünün açlık grevleri kamuoyunda büyük yankı uyandırmış ve Öcalan'ın "bitirin" çağrısı ile eylem 68. gününde sona ermişti. Öcalan'ın örgüt üzerindeki "mutlak gücü" işlenmiş ve kısa süre sonra çözüm süreci başlamıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Abdullah Öcalan 6 ayda terörü nasıl çözecek? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • Misafir 15 Eylül 2016 17:11 her Türk vatandaşı ne hakka sahipse kürtlerde aynı hakları sahip ayrıca bir hak vermeye gerek yok hakkıda yok kimsenin. o bölgelere yapılan yatırım hiçbir yere yapılmıyor daha ne istiyorlar. gelin karadenizin köylerine bakın g.doğuda ve doğuda bile öyle köyler yoktur. içler acısı. daha ne istiyor bunlar. taviz tavizi doğurur kimseye ekstra bir şey verme kardeşim. diğer vatandaşının hakkını başkasına taviz diye verme. hakka girersin.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Abdullah Öcalan
ABDULLAH ÖCALAN KİMDİR?

1948 yılında Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Amara (Ömerli) köyünde doğdu. İlkokulu Amara’da, ortaokulu Nizip’te okuduktan sonra 1966’da Ankara Tapu Kadastro Meslek Lisesi’nde yatılı okudu. 1969 yılınd

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro