eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den Türkiye'ye son dakika YPG mektubu

ABD'den Türkiye'ye son dakika YPG mektubu

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Savunma Bakanı Fikri Işık'a YPG'ye verilen silahlarla ilgili mektup yazdı. Mektubun içeriği bugün belli oldu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-06-2017 12:06 - Güncelleme: 22-06-2017 12:06

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'a bir mektup gönderdi.

Mektupta, ABD'nin YPG'ye gönderdiği malzemenin listesinin her ay Türkiye ile paylaşılacağı, mühimmatın seri numaraları ve görsellerinin de tutulacağı belirtildi. Mektupta, DEAŞ ile olan savaş bittikten sonra silahların geri alınacağı bilgisi yer aldı.

Ayrıca ABD Savunma Bakanı Mattis yazdığı mektupta, Savunma Bakanlığı'na silahların Suriye dışına çıkmaması için ABD'li görevlilerin çalıştığı bilgisi verildi.

Türkiye ile planlı çalışma ve şeffaflık temelinde her türlü bilgi paylaşımının düzenli olarak yapılacağı garantisi veren Mattis, Rakka’yı ele geçirecek kuvvetin yüzde 80’ini Arapların oluşturacağını ve şehri elde tutacak kuvveti yine Araplardan teşkil edeceklerini kaydetti.

Mattis, DEAŞ’ı mağlup etmek için sahada YPG ile zorunlu bir işbirliklerinin olduğunu belirtti.

Mektupta Mattis, Milli Savunma Bakanı Işık ile gelecek hafta Brüksel’de bir kez daha yüz yüze görüşmeyi çok arzuladığını ifade etti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD'den Türkiye'ye son dakika YPG mektubu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • cevat 22 Haziran 2017 18:33 ABD Savunma bakanının nin gönderdiği mektubun ABD Devletinin resmi belgesimidir,gelecekte geçerli olacakmıdır..?? konularında YAZILI RESMİ TEYİT İSTENSİN..ResmiTeyit kabul vermezler ise ATIN ÇÖPE..Bu şu anlama gelir;Gelecekte PKK-PYD Verdikleri silahları bize dönerse ASLA KABUL ETMEYECEKLERDİR..

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Fikri Işık
FİKRİ IŞIK KİMDİR?

Fikri Işık, 13 Eylül 1965'te Gümüşhane Babacan Köyü'nde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir. Eğitimci, Ticaret; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro