eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den Türkiye ve Brunson açıklaması! Serbest kalsa bile...

ABD'den Türkiye ve Brunson açıklaması! Serbest kalsa bile...

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Amerikalı Papaz Andrew Brunson serbest kalsa bile, geçerli olan çelik vergisinin kaldırılmayacağını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-08-2018 23:33 - Güncelleme: 16-08-2018 00:49

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Beyaz Saray'daki günlük basın brifinginde Türk-Amerikan ilişkilerindeki son gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Brunson'ın serbest kalması durumunda nasıl bir gelişmenin olabileceği şeklindeki bir soruya Sanders, şu cevabı verdi: 

"Şu anda geçerli olan çelik vergisi, Papaz Brunson'ın serbest bırakılmasıyla kaldırılmaz. Çünkü bunlar ulusal güvenliğimizle ilgili. Ancak Brunson ve (ABD'nin gündeme getirdiği) diğer kişilerle ilgili Türkiye'ye getirilen yaptırımları o noktada gözden geçiririz."

Bir diğer soru üzerine Sanders, ABD'nin Türkiye'ye getirdiği ilave çelik ve alüminyum gümrük vergilerinin 'ABD'nin ulusal güvenliğine' binaen getirildiğini, ancak Türkiye'nin ABD'ye karşı getirdiği son ilave gümrük vergilerinin ise 'misilleme' olduğunu savundu.

"Türkiye'nin son misilleme kararını desteklemiyoruz" diyen Sanders, Türkiye'nin getirdiği son gümrük vergilerinin kabul edilemez olduğunu ve yanlış istikamette atılmış bir adım olduğunu iddia etti.

Sanders ayrıca Türk ekonomisindeki son gelişmeleri yakından takip ettiklerini de sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'den Türkiye ve Brunson açıklaması! Serbest kalsa bile... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR33 YORUM
  • Misafir 16 Ağustos 2018 10:47 Turkiyeye açıkça düşmanlık yapan terörist Amerika incirlikten derhal kovulmalıdır

    CEVAP YAZ 1 16

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro