eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD ve Alman şirketlerinden Türkiye'ye ambargo

ABD ve Alman şirketlerinden Türkiye'ye ambargo

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Amerikan ve Alman firmalarının Türk savunma sanayine örtülü ambargo uyguladığını, terör örgütlerine ise bonkör davrandıklarını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2017 18:04 - Güncelleme: 20-09-2017 00:04

Türkiye'nin ABD ve Almanya ile yaşadığı silah krizinde farklı haberler gelmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Canikli, bazı Amerikan ve Alman firmalarının savunma ürünlerinde Türkiye'ye yönelik ambargo uyguladığını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gaziler Günü nedeniyle Ankara'da düzenlenen programdaki konuşmasında şunları söyledi:

"Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar. Şu anda içinde yaşadığımız durum, tablo bu. Hibe filan değil, parasını peşin veriyoruz ama terör örgütlerine karşı son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama hamdolsun özellikle son yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD ve Alman şirketlerinden Türkiye'ye ambargo haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 20 Eylül 2017 14:22 HEM NATO HEM S-400 OLMAZ DİYEN EMPERYALİST ÜLKELERİN SÖYLEMCİSİ SN MİSAFİR TÜRKİYENİN İŞİNE NE GELİYORSA O OLUR DAR BEYİNLERİNİZİ BİRAZ AÇIN.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro