eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD, Uluslararası Ceza Mahkemesi'ni öldürdü!

ABD, Uluslararası Ceza Mahkemesi'ni öldürdü!

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Uluslararası Ceza Mahkemesi ile (UCM) işbirliği içerisinde olmayacaklarını belirterek, "UCM bizim için zaten ölüdür." dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-09-2018 08:43 - Güncelleme: 11-09-2018 08:43

ABD,Uluslararası Ceza Mahkemesi ile (UCM) işbirliği içerisinde olmayacağını "UCM bizim için zaten ölüdür" sözleriyle tüm dünyaya duyurup gemileri tamamen yaktı. 

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Washington merkezli "Federalist Toplum" isimli sivil toplum kuruluşuna UCM hakkında açıklamalar yaptı. Bolton açıklamasında, "11 Eylül'ün arifesi bugün ve ABD Başkanı adına şu mesajı vermek isterim ki ne pahasına olursa olsun kendi halkımızı ve müttefiklerimizi bu adil olmayan ve yasa dışı olan mahkemenin kararlarına karşı koruyacağız." ifadesini kullandı.

"İŞBİRLİĞİ YAPMAYACAĞIZ"... Bolton, "ABD, UCM ile iş birliği yapmayacaktır. UCM'ye destek olmayacağız. İçerisinde yer almayacağız. UCM'yi kendi içerisinde ölmesi için bırakacağız. Nasıl olsa almış olduğu karar ve girişimlerle UCM bizim için zaten ölüdür." değerlendirmesinde bulundu.

UCM, İSRAİL İÇİN SORUŞTURMA AÇMIŞTI... Merkezi Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan UCM Başsavcısı Fatou Bensuda, mayısta yaptığı açıklamada, Filistin hükümetinin İsrail'in katliamlarıyla ilgili UCM'ye teslim ettiği dosya konusunda mahkeme başkanını bilgilendirdiğini açıklamıştı.

Bensuda, 2015'te Filistin'deki duruma yönelik soruşturma açılabilmesi için ön inceleme başlatıldığını belirterek, "Ofisim yapılan ön incelemede önemli yol katetti ve aynı şekilde devam edecektir." ifadesini kullanmıştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD, Uluslararası Ceza Mahkemesi'ni öldürdü! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • MiSaFiR 11 Eylül 2018 12:11 Yıllardan beri ABD kendi yöntemleriyle cezalandırıyordu zaten!!! Şimdilerde, bu mahkemede Dünyada yargılanması (savaş suçları dahil) gerekenlerin en başında ABD geliyor. Bunun farkına vardıkları için böyle konuşuyorlar.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro