eposta yazdır zoom+ zoom-

4. Uluslararası Antalya Yörük Festivali

4. Uluslararası Antalya Yörük Festivali

4’üncü Uluslararası Antalya Yörük Festivali göç duası ve temsili Yörük göçü ile başladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-05-2018 16:29 - Güncelleme: 04-05-2018 16:29

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Yörük Kültür ve Dayanışma Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen festival Antalya sokaklarında renkli görüntülere sahne oldu.

 Antalya’da 3 gün boyunca yaşanacak kültür şöleni 4’ncü Uluslararası Antalya Yörük Festivali büyük bir coşkuyla başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda Yörük Ateşi Halk Oyunları gösterisi ve yapılan göç duasının ardından Yörük göçü yapıldı. Deve kervanları, Karaalioğlu Parkı’ndaki festival alanına doğru yola çıkarken,  develer üstünde geleneksel kıyafetleriyle temsili Yörük göçünü yaşattı.

Mehteran önderliğinde gerçekleşen temsili göç, Antalyalıların ve turistlerin meraklı bakışları ve güzergah boyunca oluşan kalabalığın alkışları eşliğinde Karaalioğlu Parkı’na yola çıktı. Yürüyüşe, Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu,  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, Ak Parti Antalya eski İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Duman, Kosova, Karabağ, Gürcistan, Romanya, Bulgaristan, Arnavutluk, İran Yörük Dernek temsilcileri ve halk oyunları ekipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro