eposta yazdır zoom+ zoom-

17 numara gözlük takan genç bu yöntemle sağlığına kavuştu

17 numara gözlük takan genç bu yöntemle sağlığına kavuştu

İleri derecede göz bozukluğu olan genç, 17 numara gözlüklerinden gözleri lazer ameliyatına uygun olmayan hastalar için uygulanan göz içi kontakt lens tedavisi ile kurtuldu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-01-2019 11:02 - Güncelleme: 11-01-2019 11:02

Nuri Elibüyük, prematüre olarak doğdu ve bu nedenle ileri derece göz bozukluğu olduğu için 3 yaşından beri gözlük kullanıyordu. Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu tarafından muayene edilen Nuri Elibüyük'ün gözlerinin 17 numara miyop astigmatı olduğu sonucuna varıldı. Gözleri lazer ameliyatına uygun olmayan Elibüyük için göz içi kontakt lens tedavisi uygulandı. Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu tarafından ameliyat edilen Nuri Elibüyük, 17 numara gözlüklerini attı ve sağlığına kavuştu.

Göz içi kontakt lens tedavisinin özellikle lazer ameliyatına uygun olmayan hastalar için önemli bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, kısa süren bir operasyonun ardından hastaların günlük yaşantısına dönebildiğini kaydetti.

Lens gözün içine yerleştiriliyor
Kaşkaloğlu, "Nuri Elibüyük bize geldiğinde önce muayene ettik. Gözleri lazer ameliyatına uygun olmadığı gibi kontakt lens takmaya da müsait değildi. Bu nedenle kendisine göz içi kontakt lens ameliyatı gerçekleştirdik. Bu ameliyatta, hastanın kendi doğal göz merceği alınmıyor; uygulanan özel bir teknikle kontakt lens daimi olarak gözün içine yerleştiriliyor. Alınan sonuç ise hem normal kontakt lensten hem de gözlükten daha başarılı oluyor" dedi.

Ülkemizde bilinmiyor
Yüksek numaralı göz bozukluklarının insanların yaşam konforunu oldukça olumsuz etkilediği bilgisini veren Prof. Dr. Kaşkaloğlu, ülkemizde çok yaygın olarak bilinmeyen bu ameliyatın mutlaka bu konuda deneyimli hekimlerce yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 17 numara gözlük takan genç bu yöntemle sağlığına kavuştu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro