SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

12 Ekim'den önce dolar almayın! Uzmanından bomba kur kehaneti

12 Ekim'den önce dolar almayın! Uzmanından bomba kur kehaneti

Türk lirası uzun bir aradan sonra değer kazanmaya başlarken 6 liranın altına inen dolara yönelenlere uzmanından uyarı geldi. 12 Ekim'den sonra dolar daha da düşecek. Peki 12 Ekim'de ne var?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-10-2018 11:53 - Güncelleme: 01-10-2018 13:14

Rabobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Piotr Matys Bloomberg HT'deki canlı yayında dolar kuru ve Türk lirasının değerlendirmesine bomba değerlendirmeler yaptı. Matys Türk Lirası'nın son dönemde en iyi performans gösteren gelişen para birimi olduğunu belirterek doların daha da düşeceğine işaret etti. Matys bunun için 12 Ekim tarihini işaret etti.

12 Ekim'de ne var?
ABD ile Türkiye ilişkilerinin gerilmesine sebep olan ve dolar kurunun fırlamasında etkili olan Rahip Brunson davası bu tarihte görülecek. ABD'den gelen son açıklamalar Brunson'un 12 Ekim'deki duruşmada serbest bırakılacağı yönünde olmuştu.

Dolar 12 Ekim'de bu rakama inebilir!
Bir son dakika sürprizi olmaz da rahip 12 Ekim'deki duruşmada serbest bırakılırsa bu dolara da hatırı sayılır bir düşüş yaşatacak. Rabobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Piotr Matys'nin tahmini kurun 5.69-5.70 seviyelerine inebileceği yönünde.

Türk lirası değer kazanıyor
Piyasalarda iyimserlik havası olduğunu belirten Piotr Matys "Bu istikrarın en önemli kaynağı alınan önlemler. Merkez Bankası faizleri artırdı, Yeni Ekonomi Programı açıklandı. Bunlar da yeniden dengelenme sağladı. Artan bir iyimserlik havası var." diye konuştu.

Enflasyon ne kadar olur?
Enflasyon beklentilerini de paylaşan Matys Eylül ayı enflasyonunun hızlanarak %20'leri geçebileceğini, beklentinin üzerindeki rakamların Türk varlıkları üzerinde etkili olacağını belirtti. Matys "% 25 veya daha yüksek rakam çıkmazsa Türk Lirası kısmen istikrarlı seyrini sürdürebilir" ifadesini kullandı.

Türk Lirası son dönemde en iyi performans gösteren gelişen para birimi oldu. Gelişen ülke para birimlerinin dolar karşısında son 1 haftalık performansı şöyle :

Dolar 6 liranın altına indi! Bu kurdan dolar alınır mı daha da düşer mi?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 12 Ekim'den önce dolar almayın! Uzmanından bomba kur kehaneti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • Öz misafir 02 Ekim 2018 00:23 Önce boğazınızı sıkıyorlar taki canınız çıkana kadar sonra hafiften gevşetiyorlar ve o gevşemeye şükreder hale getiriyorlar..

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro