BIST 4.887
DOLAR 20,77
EURO 22,34
ALTIN 1.309,75
HABER /  DÜNYA

Ziyaret anısına 52 bin fidan

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ordu ziyareti dolayısıyla, şehrin plaka kodu (52) adedinde fidan dikildi.<br/>Ordu’ya bir ziyaret gerçekleştir...

Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ordu ziyareti dolayısıyla, şehrin plaka kodu (52) adedinde fidan dikildi.
Ordu’ya bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valiliği ziyaret etti. Ordu’yu daha önce ziyaret etmeyi planladığını ancak çeşitli sebeplerden seyahatinin ertelendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, “Her zaman bu gecikmişlik içimde bir uhde kalmıştır. Çünkü biliyordum ki çok uzun yıllar Ordu’ya Cumhurbaşkanı ziyareti olamamış. Bugün bu ziyareti gerçekleştirmekten mutluluk duyuyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Gül, kendisine yol boyunca gösterilen sevginin, şahsında devlete ve millete olan sevginin tezahürü olduğunu, gün boyunca Ordu’da temaslarda bulunacağını ve geceyi de kentte geçireceğini söyledi.

“ORDU ÇOK DEĞİŞTİ VE İLERLEDİ”
Ordu’nun çok değiştiğini ve ilerlediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, “Büyükşehir olmak demek, her şeyin daha büyük şekilde koordine edilmesi demek. Planlamanın bu şekilde yapılması, kaynakların kullanımının büyük ölçekteki bir havuz içinde kullanılması muhakkak ki daha büyük hizmetler olarak bütün Ordulu vatandaşlarıma yansıyacaktır” diye konuştu.

ZİYARET ANISINA 52 BİN FİDAN
Vali Kenan Çiftçi de yaptığı açıklamada, ziyaret vesilesiyle Cumhurbaşkanı Gül adına Ordu merkez ve ilçelerine 52 bin fidan dikildiğini, Ordu’nun en büyük ceviz fidanı ormanı olan Çatalpınar’daki ormana "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül" adının verildiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Gül de, bunun, kendisi için en büyük hediyenin olduğunu dile getirdi

ORTA CAMİİ’NDE CUMA NAMAZI
Cumhurbaşkanı Gül, valiliğin ardından, cuma namazını Orta Camii’nde kıldı. Camiden çıkışında Cumhurbaşkanı Gül, kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet etti.
(İHA)