BIST 1.127
DOLAR 8,26
EURO 9,73
ALTIN 499,31
HABER /  EMLAK

Ziraat Bankası'ndan flaş konut kredisi kampanyası!

ZİRAAT Bankası, konut kredisinde faiz oranını yüzde 1,78'e düşürdüğünü ve kendisi ile çalışan inşaat firmalarından konut alımlarında yüzde 0,98 faiz uygulanacağını duyurdu.

Abone ol

ZİRAAT Bankası konut kredisinde faiz oranını yüzde 1,78'e düşürdü. Ziraat Bankası ile çalışan inşaat firmalarından konut alımlarında faiz yüzde 0,98 olacak. 120 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi verilecek.

Konu ilgili bankadan yapılan açıklamada "Uygulama kapsamına hali hazırda Bankamızla aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticileri alınmış olup, bu firmalardan konut satın alacak müşterilerimize aylık %0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma imkanı sunulacaktır" ifadeleri kullanıldı. 

0,98 FAİZ İLE KREDİ VERİLECEK:Açıklamanın devamında şu bilgiler yer aldı; "Yapılan çalışma ile Bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık %1,78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık %0,98 olarak yansıtılacaktır.

Bu kapsamda, Bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacaktır.

Öte yandan; kullandırılan konut kredilerinin bir kısmı söz konusu firmaların Bankamıza olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacaktır. Bu durum bir taraftan firmaların üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diğer taraftan da bankamızca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından önemli kazanım oluşturacaktır.

ÖNCEKİ HABERLER
Hac paraları hangi bankalara yatırılıyor online ödeme
YouTube, spam hesapları resmen kaldırıyor
Bakan Murat Kurum'dan 'ön ödemeli konut' müjdesi
Babel'den ayrılık iddialarına yanıt!
Çin'den ABD otomobillerine 3 aylık süre kazan kazan dönemi
Tesbih namazı nasıl kılınır Diyanet anlatımı
Yorumlar 1 yorum