BIST 1.085
DOLAR 7,04
EURO 8,38
ALTIN 462,78
HABER /  EKONOMİ

Ziraat Bankası'ndan beklenen kredi açıklaması geldi 7 yıl vadesi var

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sebze meyve fiyatlarının düşmesi için seracılara yönelik paket açıklanacağını duyurmuştu. Gözler bugün Ziraat Bankası'na çevrildi. Müjde paketi akşam saatlerinde açıklandı. İşte kredinin detayları.

Abone ol

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Seracılık Paketi’ni açıkladı. Toplamda 7 yıla kadar vade olabilecek. Yatırımın yüzde 75'ine kadar, yüzde 8.25 faizle kredi verilecek. 10 milyon TL'ye kadar olan yatırımlarda hazine desteği olacak. Kredi de 2 yıl geri ödemesiz.

İşte Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın açıklamaları:

Bugün başladı : -Seracılığın yoğun olarak yapıldığı Türkiye'nin bütün bölgelerinde bu kredi uygulaması bugünden itibaren başladı. Hangi Ziraat Bankasına giderseniz alabilirsiniz. Bugünden başvurursanız kredilerinizi hazır hale getireceğiz.

2020 yılına kadar sürecek : -Total yatırım kredisi kurguladığınız seraya göre. İşletme kredisi de vereceğiz, onu 14'e böleceğiz. Ve burada o ürünlere göre daha piyasa koşullarıyla uygun işletme kredisi kredilendirmesini de yapmış olacağız. 10 milyon TL'ye kadar yatırımlarda Hazine desteği olacak. 2020 yılına kadar bunu devam ettireceğiz. İşletme kredilerindeki birim maliyetlerini güncelledik.

Onarım kredisi de var : -Antalya'da ülkemizin çeşitli yerlerinde doğal afetlerde etkilenmiş başta sera üreticileri olmak üzere sıkıntıya girenlerin hepsinin kredisini yeniden vadelendiriyoruz. Hasar görmüşse onarım için yeniden kredi veriyoruz.

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ sanıklardan Ali Babacan itirafı! FETÖ'cüleri Hazine'ye kim aldı?
Altın güne sakin başladı işte 8 Şubat gram ve çeyrek altın fiyatları
Trifokal lens nedir görüş kalitesini artırıyor
Murat Kurşun kaç yaşında babasını evlendirdi eşi kimdir?
Doların ateşi o açıklama ile yükseldi 8 Şubatta dolar rakamları
DGS sınav yeri sorgulama ÖSYM TC ile sınav yeri sorgulama girişi
Yorumlar 3 yorum