BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  EKONOMİ

Ziraat Bankası konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını indirdi

Ziraat Bankası, konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz oranları için indirim kararı aldı. Ziraat Bankası konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık %1,28’e indirdi.

Abone ol

Ziraat Bankası son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık %1,28’e indirdi. Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık %1,53’e indirildi.

Banka'nın açıklamasında şu bilgiler verildi:

"Ziraat Bankası ülkemize katma değer sağlayan her ekonomik faaliyetin yanında olma anlayışının bir parçası olarak konut sektörüne uzun yıllardır öncü ve etkin finansal çözümler sunmaktadır. Her yıl pazar payını kesintisiz artıran Ziraat Bankası konut kredilerinde sektörün açık ara lider bankası konumuna ulaşmıştır.

Özel ödeme planı seçenekleriyle karşılamayı sürdürüyor

Ziraat Bankası, müşterilerinin konut kredisi taleplerini uygun faiz oranları, üstün hizmet kalitesi, hızlı ve kolay değerlendirme süreçleri, her kesime uygun koşullarda sunulan geniş ürün yelpazesi ve gelire uygun özel ödeme planı seçenekleri ile karşılamayı sürdürmektedir.

Ziraat Bankası faiz indirimi ne zaman başlayacak?

Ziraat Bankası  bir yandan konut üreticisi firmalarımız ile bireyleri düşünen çözüm önerilerini sürekli geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda vatandaşlarımızın mümkün olan en iyi maliyetle konut edinmelerini amaçlamaktadır. Bu çerçevede Ziraat Bankası son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık %1,28’e indirmiştir.

Ziraat Bankası faiz oranlarında ne kadar indirim yapıldı?

Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık %1,53’e indirmiştir. Her gelir grubunda yer alan müşterilerin kullanımına sunulan bu imkanlar ile gerek konut ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gerekse de konut üreticisi firmalara önemli bir destek sağlanmasının yanı sıra, ihtiyaç kredilerinde de müşterilere maliyet avantajı sağlanacaktır"
 

ÖNCEKİ HABERLER
Regaib Kandili ne zaman 2019 bu ayın kaçına denk geliyor
CHP Hatay adayı Lütfü Savaş: Oy vermezseniz sizi adam yerine koymam
Adapazarı'nda korkunç olay eski eşini öldürdü ardından intihar etti
Mevlüt Uysal'dan kentsel dönüşüm sözü
Onursal Adıgüzel : 'Analar çocuklarına salçalı ekmek yediriyor'
Pendik'te parkta vurulan minik Hiranur'la ilgili gerçek ortaya çıktı!
CHP Balçova adayı Mehmet Ali Çalkaya ihanete uğradı iddiası
Abdülkadir Ömür dünya devinin radarına girdi
MHP'li İsmail Faruk Aksu'dan 'cumhur ittifakı' açıklaması
65 yaş maaşı Mart ayında ne zaman ödenecek-2019 ödeme takvimi
Yorumlar 6 yorum