BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Konut kredisi faiz oranları son durum

Konut kredisi faiz oranları 18 Şubat ile başlayan haftaya da indirimlerle girdi. Bu haftanın ilk konut kredisi faiz indirimi VakıfBank’tan geldi. Bankaların konut kredisi faiz oranları 18 Şubat ile başlayan haftaya da indirimlerle girdi. Bu haftanın ilk konut kredisi faiz indirimi VakıfBank’tan geldi.

Abone ol

Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması 8 Ağustos 2018’den sonra son 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Güncel konut kredisi faiz oranları ortalaması ise yüzde 1.98’e geriledi. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı yüzde 1.68, en düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı yüzde 1.63 oldu. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2.58 seviyesinde. 

Konut Kredisi Hesaplama ile Aylık Taksitler Nasıl Değişiyor?
100.000 TL tutarlı 10 yıl vadeli kredi için konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde en düşük aylık konut kredisi taksiti 1.900 TL’ ye toplam geri ödeme miktarı ise 228.000 TL’ ye karşılık geliyor. 

100.000 TL tutarlı 5 yıl vadeli kredi için konut kredisi hesaplama yapıldığında ise en düşük konut kredisi ödemeleri 2.620 TL’ye, geri ödenecek toplam tutar ise 157.400 TL ye denk geliyor.

Güncel olarak 10 yıl vadede en uygun konut kredisi faiz oranlarını sunan bankaları Kredi Pazarı listeledi. 

VakıfBank
VakıfBank standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.75 faiz oranı sunuyor. Kampanyalı Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi için ise bugün gerçekleştirdiği indirimle yüzde 1.63 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. 

HalkBank 
HalkBank Dost Evim Konut Kredisi kapsamında yüzde 1.72, Canım Evim Konut Kredisi ürünü dahilinde ise yüzde 1.69 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. HalkBank Kampanyalı konut kredisi olan Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında ise yüzde 1.65 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor. 

Ziraat Bankası 
Ziraat Bankası yüzde 1.68 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Ayrıca konut kredileri için KKDF ve BSMV masrafı almıyor. 

İNG Bank 
İNG Bank yüzde 1.71 konut kredisi faiz oranı sunuyor. İNG Bank konut kredisine ek uygulanan sigortaların kullanılması halinde faizlerini yüzde 1.69’a indiriyor. 

Kuveyt Türk Bankası 
Kuveyt Türk Katılım Bankası yüzde 1.74 kar payı oranı ile konut finansmanı sağlıyor. 

Garanti Bankası 
Garanti Bankası 500.000 TL ye kadar kullandırımlarda yüzde 1.75 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

Yapı Kredi Bankası 
Yapı Kredi Bankası yüzde 1.79 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
Dubai’de emlak fiyatları hızla düşüyor
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bugün hava çok güzel tadını çıkarın cumadan sonra kar yağışı geliyor
İnşaat sektöründe kriz yok
TBMM Başkanı kim oldu? İşte geçici başkan
Çanakkale'de korkutan deprem!
Piri Reis belgeseli için Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya'ya teklif
Antalyaspor Başakşehir maçı golleri ve geniş özeti
Trump fitili ateşledi: Avrupa karıştı!
Rusya Türkiye’ye S-400 sevkiyatı için tarih verdi
Yorumlar