BIST 8.026
DOLAR 28,97
EURO 31,85
ALTIN 1.926,49
HABER /  POLİTİKA

Zeybekçi'den flaş açıklama: 16 Nisan'dan sonra...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, '16 Nisan'dan sonra bu genel başkan CHP'nin başında olmayacak, olamayacak' iddiasında bulundu.

Abone ol


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan'ın CHP'ye de iyi geleceğini belirterek, "16 Nisan'dan sonra CHP yüzde 50'yi hedefleyen, yüzde 50'yi alabileceğine inanan bir genel başkana ve lidere de kavuşacak." dedi.

Zeybekci, Denizli programı kapsamında Çardak ilçesinde düzenlenen halk buluşmasında yaptığı konuşmada, Çardaklıların 15 Temmuz'da, hainlerin uçakla Ankara'ya götürmek istediği askerleri engelleyerek destan yazdığını, tarihin bunu ilelebet unutmayacağını ifade etti.

16 NİSAN'DAN SONRA O YOK

Bugüne kadar koalisyonlarla millet üzerinde hep tuzak kurulduğunun altını çizen Ekonomi Bakanı Zeybekci, şunları kaydetti:

"Şimdi ortalıkta dolaşıyorlar, ellerinde 40 yalanın olduğu sihirli kutularla memleketin her yerinde koşturuyor. Kendinden umudu yok, kendine güveni, inancı yok. Partisine inanmıyor, partisinin geleceğine inanmıyor. Yaptığı tek bir şey var. Bu milletin huzuruna çıkıp tek ayak üzeri 40 yalan söylemek. Çünkü 16 Nisan'dan sonra o yok. Çünkü 16 Nisan'dan sonra bu genel başkan CHP'nin başında olmayacak, olamayacak. CHP'li kardeşime söylüyorum ve bütün kalbimle inanarak söylüyorum. 16 Nisan CHP'ye de iyi gelecek. 16 Nisan'dan sonra CHP yüzde 50'yi hedefleyen, yüzde 50'yi alabileceğine inanan bir genel başkana ve lidere de kavuşacak. Öyle 'yüzde 23'le, yüzde 25'le bu kadar yeter nasıl olsa bir gün denk gelir, birileri hükumeti indirir, ben de kenardan çıkarım, koalisyon da olsa yandan yönden bir yerden iktidara bulaşırım' diyen zihniyetten CHP kurtulacak.

16 NİSAN CHP'YE DE İYİ GELECEK

Çünkü yüzde 50'yi hedefleyen bir CHP gelecek. Yüzde 50 oy alabilmek için de yüzde 60'ı, 70'i kucaklayan, onların değerlerine sahip çıkan, onların gönüllerini alan, samimiyetine inandıran bir CHP olmak zorunda. Sağdan gelen de aynı şeye zorunlu, soldan gelen de."