BIST 11.134
DOLAR 33,09
EURO 36,30
ALTIN 2.626,51
HABER /  GÜNCEL

Zekeriya Öz PKK'lı teröriste meğer...

PKK ile FETÖ'cü firari savcı Zekeriya Öz arasındaki kirli ilişki, istihbarat birimleri tarafından kanıtlandı.

Abone ol

PKK'nın yöneticilerinden "Evindar Ararat" kod adlı Belgüzar Dumlu, 3 kadın teröriste tecavüz edip ardından sürgün edilen kardeşi "Serhat" kod adlı Bülent Dumlu'yu kurtardı.

Ancak Bülent Dumlu'nun 15 yılda bir çok olaya karışması üzerine ablası sahte pasaportla kardeşini 30 Kasım 2008'de Türkiye'ye yolladı.

ERGENEKON DAVASINDA PKK İLE BAZI KOMUTANLARI İLİŞKİLENDİREN İFADE VERDİ

Dumlu, 1 Aralık'ta o dönem Ergenekon soruşturmasını yürüten firari savcı Zekeriya Öz'ün talimatı üzerine FETÖ'cü polislerce sorgulandı. Dumlu da Öz'ün yönlendirmesiyle alınan ifadesinde, Ergenekon davasında yargılanan bazı komutanları PKK ile ilişkilendiren 37 sayfalık bir ifade verdi.

4 ASKERİN KATİLİ

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında 4 askerin şehit edilmesi dahil 8 ayrı saldırıya katılan Bülent Dumlu, buna rağmen etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılıp serbest bırakıldı.

PASAPORT VERİLMESİNİ SAĞLADI

2012'de Zekeriya Öz'ün talimatıyla gerçek pasaport ve kimlik çıkartılan Dumlu, elini kolunu sallayarak Srilanka'ya gitti. Dumlu'nun dosyasını raftan indiren istihbarat birimleri, teröristi serbest bırakan Hâkim Ali Girgin'in 15 Temmuz sonrası tutuklandığı belirlendi. İstihbarat birimleri Zekeriya Öz'ün, 'patates' hatlarla PKK yöneticileriyle görüştüğünü, Belgüzar Dumlu'nun da bu yolla Öz'den kardeşinin serbest kalması garantisi aldığını değerlendiriyor. (Kaynak: Sabah gazetesi)