BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 463,57
HABER /  GÜNCEL

Zarrab'ın verdiği rüşvetin detayları ortaya çıktı! 50 bin dolara...

ABD'de tutuklu iken itirafçı olup serbest kalan Reza Zarrab'ın, cezaevinde gardiyana verdiği 50 bin dolarlık rüşvet karşılığı neler aldığı ortaya çıktı. Zarrab hücresine, 50.000 dolara alkol, telefon, yemek ve C vitamini sokmuş...

Abone ol

New York Times, Rıza Zarrab davasında gündeme gelen “rüşvet” konusunu detaylarıyla okuyucularına aktardı. 2016’da ABD’de gözaltına alındıktan sonra Manhattan’ın Guantanamo’su olarak bilinen hapishaneye götürülen Zarrab’ın, hapishanede Bronxlu gardiyan Victor Casado aracılığıyla yasak olan ürünleri hücresine aldığı ortaya çıktı.

GARDİYAN ZARRAB'I "FIRSAT" OLARAK GÖRMÜŞ... Casado’nun Zarrab’ı bir fırsat olarak gördüğü ve başka bir mahkum aracılığıyla Zarrab’a para karşılığında yardım edebileceği konuları ve cep telefon numarasını yazan bir kağıt gönderdi.

İLK RÜŞVET 5 BİN DOLAR OLARAK ÖDENDİ... Gazete, Zarrab’ın Türk avukatlarının şoförünün Casado’ya başlangıç olarak 5.000 dolar para verdiğini ve bu sayede hücre içerisinde alkol, cep telefonu, yemek ve C vitamini temin ettiğini yazarken, zaman içerisinde Casado’nun en az 50.000 dolar para aldığını okuyucularına aktardı.

ABD'de FBI tarafından bilinmeyen bir yerde saklanan Reza Zarrab, Ebru Gündeş ile evli...

 MAHKUMLAR GARDİYANA ŞİKAYET EDİNCE... Casado’nun duruşması 11 Ocak’ta görülecek fakat New York Times, gardiyanın çok laubali davrandığını ve diğer mahkumların Casado’yu iş arkadaşlarına şikayet etmesinin ardından kaçakçılık yaptığının ortaya çıktığını yazdı.

ABD HAPİSHANELERİNDE RÜŞET ARTTI... NY Times muhabiri Ali Winston imzalı haberde hapishanede 3 mahkumun daha Casado’ya yardım ettiği hatırlatılırken, son dönemde ülke içerisindeki hapishanelerde yolsuzluk ve rüşvetin arttığına dikkat çekildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Katliam gibi kaza! 3'i çocuk 7 kişi öldü 3 yaralı
Osman Kavala, George Soros ile bağını itiraf etti
'Yabancı Dadı'lar kaçıyor! Dolar yerine TL verilince...
Büyük dram! 7'sinde evlatlık 17'sinde eş 37'sinde mezar...
25 Ağustos 2018 günün gazete manşetleri! En çarpıcı manşeti kim attı?
Mehmet Şef'in eli nasıl kesildi sol el parmağına ne oldu?
Yorumlar 14 yorum