BIST 1.414
DOLAR 8,70
EURO 10,37
ALTIN 496,26
HABER /  GÜNCEL

Yusuf İslam: Allah onu ve Türkiye'yi korudu

Dünyaca ünlü müzisyen Yusuf İslam dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu. İslam, Erdoğan'a yönelik olan desteğe de dikkat çekti.

Abone ol

Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Yusuf İslam FETÖ darbe girişimine işaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Dedim ki, halktan muhteşem bir destek alıyor. Allah onu ve Türkiye'yi korudu. Bunun nedeni de, bu kadar insana (sığınmacılara) sahip çıkmasıdır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir saati aşkın görüşme yapan İngiliz müzisyen Yusuf İslam, ziyaretini değerlendirdi.

Cat Stevens olarak ünlenen, Müslüman olduktan sonra adını değiştiren İslam, Türkiye'ye gelmesinin altında birçok nedenin yattığını belirterek, "Öncelikle, Türkiye'nin mültecilere sahip çıkarak ortaya koyduğu inanılmaz çalışma için desteğimizi sunmaya geldik. Birkaç ay önce de Gaziantep'e geldim ve burada çocuklara yönelik çalışmaların dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş en iyi çalışma olduğunu gördüm." diye konuştu.

İslam ayrıca kendi seslendirdiği şarkıyla hazırlanan, mültecilerin evlerinden ayrılma öykülerinin ele alındığı bir videonun "Yalnız değilsin (You Are Not Alone)" etiketiyle sosyal medyada yer aldığını kaydetti.

"ALLAH ERDOĞAN'I VE TÜRKİYE'Yİ KORUDU"

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine değinen İslam, "Ayrıca Türkiye'deki çok sarsıcı olayların ardından da desteğimizi göstermek istedik. Demokrasinin ve milletin iradesinin yanındayız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güçlü kılanın halktan aldığı destek olduğuna işaret eden İslam, Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Dedim ki, halktan muhteşem bir destek alıyor. Allah onu ve Türkiye'yi korudu. Bunun nedeni de, bu kadar insana (sığınmacılara) sahip çıkmasıdır." ifadesini kullandı.

"İNGİLTERE'NİN KALBİNDE BİR CAMİYE SAHİP OLMAK ÇOK ÖNEMLİ"
İslam, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanlığının İngiltere'de inşası devam eden Cambridge Camisi'ne verdiği destekten duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, "Cambridge, İngiliz toplumunun bir anlamda beynidir. Bu yüzden İngiltere'nin entelektüel kalbinin merkezinde, İngiliz stili ve kültürünü de yansıtan güzel bir camiye sahip olmak çok önemli. Böyle bir destek görmek harika." değerlendirmesinde bulundu.

İslam dininin sembol, kavram ve değerlerini konu alan "Allah için Elif (A is for Allah)" sergisinin Türkiye'de açılması talebini de dile getiren İslam, sergide dinin ruhani boyutunun renk, müzik ve ses destekli bir şekilde görülebileceğini söyledi.

Müslüman Akademisyenler Vakfının girişimi, Türkiye'nin maddi katkıları ve desteğiyle inşa süreci devam eden Cambridge Camisi'nin 2018 yılı kasım ayında açılması hedefleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Duruşmada hapis cezasını duyunca
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Avrasya Tüneli'nden bisikletle geçti sosyal medyada yayılınca...
Tomografi çekilirken öldü işte sebebi
FETÖ davasında Zaman muhabirinden ilginç savunma
Dünyaya meydan okudu Türkiye karşıtı harekette bulunan...
Zeytinburnu'nda kuyumcu soygunu
Fox TV'de reyting şoku! Erken final mi yapacak?
20 bin öğretmen ataması MEB'den son dakika açıklaması
Dünyayı korkutan haber nükleer santral patladı
Yorumlar