BIST 4.923
DOLAR 18,63
EURO 19,38
ALTIN 1.047,66
HABER /  DÜNYA

Yunan liderin Noel mesajında dikkat çeken ayrıntı!

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Yunan diasporasına yönelik Noel mesajında Kıbrıs ve Lozan Antlaşmasına vurgu yaptı.

Abone ol

Yunanistan Cumhurbaşkanı Noel mesajında Kıbrıs ve Lozan Antlaşmasıyla ilgili sözleri dikkat çekti.

Pavlopulos, Noel mesajında, Türkiye ile iyi ilişkilerin “Ankara’nın Kıbrıs’ın egemenliğine ve Lozan Antlaşmasına saygısına bağlı olduğunu” öne sürdü.

ERDOĞAN AÇIK SÖZLÜ BEYANDA BULUNDU: Mesajı yansıtan Kathimerini Gazetesi ise bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunan mevkidaşı arasında Atina'da yapılan görüşmeyi anımsatarak, “Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ay Yunanistan’a yaptığı ziyaret sırasında ikili, antlaşma ile ilgili karşılıklı olarak ender rastlanan açık sözlü beyanlarda bulundular” yorumunu yaptı.

AÇIKLIK GEREKTİREN AYRINTILAR VAR

Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pavlopulos ile görüşmesinde, “Lozan Antlaşması’nın açıklık gerektiren ayrıntılarının olduğunu söylediğini” de yazdı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan ziyaretinde Yunanistan Cumhurbaşkanının "Lozan'da güncellemeye gerek yok" sözlerineErdoğan "Lozan konusunda zannediyorum hala anlaşılmayan bazı incelikler var". Gerek görülmesi halinde tekrar güncellebilir'' sözleriyle yanıt vermişti.