BIST 8.335
DOLAR 27,47
EURO 29,04
ALTIN 1.629,93
HABER /  DÜNYA

Yolcu minibüsleriyle ilgili önemli uyarı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, bazı basın yayın organlarında yeni minibüs tanımıyla ilgili yanl...

Abone ol

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, bazı basın yayın organlarında yeni minibüs tanımıyla ilgili yanlış demeçlerin verildiğini söyleyerek, "’Dolmuş tanımı değişiyor, sürücü dahil 17+1 oldu’ gibi yanlış bilgiler sektöre zarar veriyor" dedi.
Bsdındaki açıklamalara değinen TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Şoför esnafımızın kafasını yanlış demeçlerle karıştırmayın. ’Dolmuş tanımı değişiyor, sürücü dahil 17+1 oldu’ gibi yanlış bilgiler sektöre zarar veriyor. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu olarak üyelerimiz en doğru bilgileri anında iletiyoruz” diye konuştu.

“TORBA KANUNDA KABUL EDİLDİ”
Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada kanunlardaki bazı tanımların Avrupa Birliği normlarına uygun hale getirilmesi için başlatılan çalışmalar sırasında yoğun görüşmeler neticesinde minibüs tanımı konusunda mutabakat sağlandığını belirterek, “Minibüs tanımı; ’sürücüsü dahil oturma yeri on yediyi aşmayan otobüslere minibüs denir’ şeklinde Meclis Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edildi. Ama bazı haberlerde 17+1 şeklinde geçmektedir. Bu yanlış bilgi düzeltilmelidir. Biz Meclis çalışmalarını yakından takip ederek, taşımacı esnafımızın sorunlarının çözümü için gayret ediyoruz” dedi.
(İHA)