BIST 1.397
DOLAR 8,72
EURO 10,37
ALTIN 501,48
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

YÖK Başkanı Saraç'tan akla ziyan sınav açıklaması!

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç erken seçim tarihi nedeniyle ertelenen sınavlar için; "Burada en şanslı olan öğrencilerimizin bundan istifade etmeleri. Öğrencilerimiz bir hafta daha kazandı'' açıklamasında bulundu.

Abone ol

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın tarihinin değiştirilmesine ilişkin "Seçim tarihi öne alındığında bizim de kamu yararını gözeterek YÖK olarak buna göre bir düzenleme yapmamız icap ediyordu. O nedenle bu düzenleme gerçekleşti" dedi.

Gazetecilerinin 24 Haziran'da yapılacak seçimlerle aynı tarihe denk gelen YKS'nin tarihindeki değişiklik yapıldığını hatırlatması üzerine Saraç, "Seçim tarihi öne alındığında bizim de kamu yararını gözeterek YÖK olarak buna göre bir düzenleme yapmamız icap ediyordu. O nedenle bu düzenleme gerçekleşti. Burada en şanslı olan husus öğrencilerimizin bundan istifade etmeleri. Bu hususa da işaret etmek lazım. Öğrencilerimiz bir hafta daha kazandı diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'da Turgut Özal Üniversitesi yapılacağı müjdesini verdiğinin hatırlatılması ve çalışmaların ne aşamada olduğu sorusuna Saraç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya'da bu yönde bir çalışma yapılmasını bir süre önce kendilerine ilettiği yanıtını verdi.

Çalışma için ön hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Saraç, "Bu bir yasama süreciyle nihayet bulacak bir işlem. Ama biz hazırlıklarımızı yaptık" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Buse Terim ikinci kez anne oldu
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Ramazan Bayramı ne zaman 2018 4 gün tatil mi?
AK Partili eski bakan bombaladı! İşte erken seçimin iki nedeni
Üniversite sınavı ne zaman 2018 ÖSYM yeni sınav takvimi
Ömer Halisdemir davasında karar çıktı!
Dolar bugün kaç lira oldu daha düşer mi işte son tahmin
Ehliyet sınav giriş belgesi alma-21 Nisan ehliyet sınav yeri bilgisi
Tekmeler yumruklar havada uçuştu! Şoförü feci dövdüler
Yeni kriz kapıda! O ülkeden tehdit camileri kapatırız
Yorumlar 4 yorum