HABER /  CHP

Yılmaz Büyükerşen isyan etti! Anamdan emdiğim süt burnumdan geldi

CHP tarafından yeniden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Yılmaz Büyükerşen, "Meclisimizdeki AKP çoğunluğu yüzünden, benim son 5 senede anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Sürekli engellemeleri ile bana iş yaptırmayarak belediyeyi alabilecekleri sanısı ile yaşıyorlar" dedi.

Abone ol

CHP tarafından yeniden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Yılmaz Büyükerşen, Sözcü'den Özlem Gürses'e konuştu.

"Meclisimizdeki AKP çoğunluğu yüzünden, benim son 5 senede anamdan emdiğim süt burnumdan geldi! Sürekli engellemeleri ile bana iş yaptırmayarak büyükşehir belediyesini alabilecekleri sanısı ile yaşıyorlar" diyen Büyükerşen, şöyle devam etti:

"Eskişehir merkezi 740 bin nüfus, kırsal alan 100 bin. Mahalle olan köylerimiz bana oy veriyor, fakat ilçelerden 12'sindeki belediyelerde meclis üyeleri ile başkanların seçiminde AKP'ye oy veriyorlar. Onlar da bizim Büyükşehir Meclisi'ne 29 üye olarak geliyor. Eskişehir merkezini oluşturan Tepebaşı ve Odunpazarı İlçeleri ise CHP çoğunluklu ve 740 bin nüfuslarına karşın Büyükşehir Meclisi'nde 16 kişi ile temsil ediliyorlar. 16 ya 29 kırsal kesim çoğunluğundan oluşan meclis hangi projeyi önlerine getirirsek, komisyonlarda geciktiriyorlar, reddediyorlar. Son 5 senedir bu oyun oynanıyor Eskişehir'de."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Arap Emrah'ın adamlarına şafak baskını
Sıla'nın ifadesi Ahmet Kural böbreklerimi tekmeledi kafama vurdu
Beşiktaş'ta Adriano ile yollar ayrılıyor
Hacet namazı kılınışı Regaib gecesi kaç rekat kılınır duaları
Hasan Şaş'a hakarete bin 500 TL para cezası
Seyahat izni yasağı kalktı mı ne zaman bitiyor?
Yorumlar 1 yorum