HABER /  POLİTİKA

Yıldırım'dan öğretmen adaylarına müjde

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya'da 81 ilden gelen öğretmenleri ağırladı. Başbakan Yıldırım, önümüzdeki ay 20 bin öğretmen ataması daha yapılacağını müjdeledi.

BAŞBAKAN Binali Yıldırım'dan atama bekleyen öğretmen adaylarına müjde. Milli Eğitim Bakanlığı'nın önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmen ataması yapacağını açıklayan Yıldırım, ihtiyaç durumunda yeni öğretmen alımlarının da yapılabileceğini kaydetti.

Binali Yıldırım, dün akşam 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü’nde iftarda bir araya geldi. Başbakan Yıldırım yemek sonrası konuşmasında Milli Eğitim Bakanı’ndan "dil eğitimi" ricasında bulundu. Yıldırım, şöyle konuştu:

"Şimdiki gençlerin yavrularımızın geleceğe bakışıyla bizim gelecek ufkumuz geçmişteki aynı değil. Yeni müfredatla birlikte 5. sınıflarda yabancı dil eğitimine ağırlık vereceğiz. Yabancı dil çok önemli. Bunun ne kadar önemli olduğunu ben bizatihi yaşayarak gördüm. Ortaokulda, lisede, üniversitede yabancı dil eğitimi aldık, master öğretimi de yaptık. Hayata atıldık baktık ki hiç bir şey bilmiyoruz, bu ne ne biçim iş? 40 yaşından sonra 2 sene yurtdışında mastera gittik ve orada lisan öğrenmek mecburiyetinde kaldık.

DİL EĞİTİMİ İÇİN RİCA

Benim özellikle Milli Eğitim Bakanı’ndan ricam dil eğitimi. Mutlaka öğrenciler lise seviyesindeki öğrenimlerini tamamlayıncaya kadar halletmesi lazım. Sadece kitaplardan teorik eğitimle bunu halledemeyiz. Mutlaka 5. sınıftan başlayarak bir kaç sene en az 1 yabancı dil eğitimini mutlaka oturtmalıyız. Bunun sonuçlarını almalıyız.

TAM GÜN EĞİTİM PLANLAMASI

Diğer bir hedefimiz sevgili öğretmenler tam gün eğitim. Bütün okullarda tam gün. Buradaki hedefimiz 2019. Bunun için ihtiyacımız ilave 71  bin derslik. Bazı illerde buna ihtiyaç bile yok. Önümüzdeki yıl geçebileceğiz. Bilhassa göçün olduğu Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu’da altyapı buna hazır. Eğe Marmara ve Akdeniz Bölgesinde ki bazı yerlerde derslik açığı var. Bunu da önümüzdeki 3 yıl içerisinde tamamlayacağız.

20 BİN YENİ ÖĞRETMEN ATANACAK

Öğretmenliği bir kariyer mesleği olarak görüyoruz. Bu dönüşümü yapacağız. Meslek içi eğitimler ve bir ödül sistemiyle öğretmenlik mesleğini daha üst noktalara hak ettiği en güzel yere taşıyacağız. Önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız. Bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz."

ÖNCEKİ HABERLER
DEAŞ sanığı Ebu Hanzala gözaltında!
DEAŞ sanığı Ebu Hanzala gözaltında!
Demirtaş'ın hakim karşısına çıkacağı gün belli oldu
Demirtaş'ın hakim karşısına çıkacağı gün belli oldu
Suriye'de YPG'ye silah sevkiyatı başladı
Suriye'de YPG'ye silah sevkiyatı başladı
Jetler havalanınca PKK neye uğradığını şaşırdı!
Jetler havalanınca PKK neye uğradığını şaşırdı!
Survivor 2017'ye veda eden Furkan Kızılay kimdir?
Survivor 2017'ye veda eden Furkan Kızılay kimdir?
Bayram ikramiyesi ödemesi emekliye 1000 lira ödeme ne zaman?
Bayram ikramiyesi ödemesi emekliye 1000 lira ödeme ne zaman?
Yorumlar 6 yorum