HABER /  DÜNYA

Yeni Zelanda başbakanına 'sırada sen varsın' mesajı!

Yeni Zelanda'daki iki camiye düzenlenen terör saldırısına karşı sergilediği tavırla dünyada büyük takdir toplayan Başbakan Jacinda Ardern aşırı sağ ve İslam karşıtı sosyal medya hesapları tarafından ölümle tehdit edildi.

Yeni Zelanda'da 51 kişinin yaşamını yitirdiği cami saldırılarının ardından hem siyasi kararlılığı hem de sergilediği birleştirici tavırla takdir toplayan Başbakan Jacinda Ardern'in sosyal medyadan ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı. İlk tehdit iki gün önce İslam karşıtı ve ‘beyaz ırkın üstünlüğünü' savunan nefret söylemi ile dolu bir Twitter hesabından geldi. Bir silah fotoğrafının da eklendiği mesajda, Ardern'i hedef alan "Sırada sen varsın" ifadesi paylaşıldı.

"Bir Sonraki Sen Olacaksın"

Bir diğer mesajda ise Ardern ile Yeni Zelanda polisi etiketlendi, aynı fotoğraf eşliğinde "Bir sonraki sen olacaksın" ifadeleri kullanıldı.

Polis Sözcüsünden Açıklama

Bu mesajların bugün itibariyle kaldırıldığı duyuruldu. Polis sözcüsü, New Zealand Herald'a yaptığı açıklamada, "Meseleden haberdarız ve soruşturuyoruz" dedi.

Christchurch'teki saldırıların faili olan 28 yaşındaki Avustralya doğumlu Brenton Tarrant da aşırı sağ ve ırkçı görüşleri savunuyordu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yeni Zelanda başbakanından hadisli mesaj! Katliam kurbanları böyle anıldı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Maltepe'de dolmuş ile otomobil çarpıştı: Yaralılar var
Turkcell'den kablosuz ağları da akıllandırdı
3600 ek gösterge son durum nedir kimleri kapsıyor
Görüntüler çok konuşulmuştu: Altaylı'nın cezası belli oldu
İngiltere'de Brexit'e 2 milyon imza toplandı
Ahmet Davutoğlu partisi kurucuları kimler yeni parti ismi nedir?
Yorumlar